Západní fronta

1-14 z 14
Po
Kapitán Marvel zasahuje! Ardenská ofenzíva trochu jinak…
Cieľ: Aachen „Se dvěmi čerstvými pěšími divizemi a jednou divizí tankovou, podporováni hloubkovými letci, pokusili se Američani dokončit obklíčení města. Povedlo se jim naše spojení s Aachen zeslabit, ale nikoliv přerušit.“ (hlášení OKW, 17.10.1944)
"Krvavé vedro" v Hürtgenskom lese Hürtgenský les, součást Siegfiedovy linie, se v listopadu 1944 stal místem tvrdých bojů americké 28. pěší divize
Lachtan, který se nekonal Mělo by německé vylodění v Anglii v létě 1940 (operace Seelöwe) šanci na úspěch? Jaká byla britská protiopatření?
Albert Speer vzpomíná na invazi v Normandii Albert Speer, od roku 1931 člen NSDAP, se stal v roce 1942 ministrem pro zbrojení. Jeho kniha vzpomínek je jednou z nejotevřenějších sond do života ve Třetí říši. Jak popisoval situaci před invazí a během ní?
Arnhem 1944 Montgomeryho pokus zmocnit se mostů přes Rýn v září 1944 a skončit válku do vánoc ztroskotal. Měl vůbec šanci na úspěch?
Den D - Invaze v Normandii 6. června 1944 Jak probíhala příprava a první den operace Overlord - invaze na severozápadě Francie 6. června 1944
Československá obrněná brigáda Bojů na západní frontě v letech 1944-45 se účastnili i českoslovenští vojáci, zejména obléhání přístavu Dunkerque
Faktory kolapsu francouzské armády Jak to, že se oslavovaná francouzská armáda v roce 1940 sesypala jako domeček z karet?
Pattonova vojska v Čechách Jak Pattonova 3. americká armáda osvobozovala západní Čechy a proč Američané neosvobodili Prahu.
Hon na Bismarck Jak Spojenci s pomocí velkého štěstí zničili nejsilnější německou bitevní loď
Operace Weserübung Podrobný rozbor německého úspěchu při dobytí Norska v dubnu 1940
Ztráty ponorek v Norsku ztráty ponorek
Švýcarsko za války: skutečně neutrální? Jak se za války chovalo neutrální Švýcarsko
1-14 z 14
Po
  • Home
  • > Západní fronta