Osudy, vzpomínky válečných účastníků

1-20 z 26
1 2
Po
Partyzánka Olga Františáková
Partyzánka Olga Františáková Životní osudy Olgy Františákové spojené s činností partyzánského oddílu Olga na jaře 1945
Paul Taraba
Paul Taraba Paul Taraba (18. ID (mot.)) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka Wehrmachtu na základě fotografií a dokumentů.
Nálet na Lipsko očima pamětníka
Nálet na Lipsko očima pamětníka Vzpomínky totálně nasazeného Jana Holíka na nálet RAF na Lipsko v noci na 20. února 1944
Vladislav Tomica
Vladislav Tomica Vladislav Tomica (116.PzD / Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka Wehrmachtu a polské zahraniční armády na základě fotografií a dokumentů.
Maxmilian Rohowsky
Maxmilian Rohowsky Maxmilian Rohowsky (81.ID) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka Wehrmachtu na základě fotografií a dokumentů.
Gerhard Gaura
Gerhard Gaura Gerhard Gaura (258. děl. oddíl, 14. děl. pluk) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka čs. armády na základě fotografií a dokumentů.
Rudolf Gaura
Rudolf Gaura Rudolf Gaura (Lg.Nachr.Rgt. 2 / Ln.Rgt. 21 / 44. Reichs GrD Hoch und Deutschmeister) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka Wehrmachtu na základě fotografií a dokumentů.
Eduard Drobisch
Eduard Drobisch Eduard Drobisch (32.ID/337.VGD) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka Wehrmachtu na základě fotografií a dokumentů.
Německý spojovací specialista Willy Gräser vzpomíná na boje u Alam Halfa Zážitky a dojmy z bojů u Alam Halfa
Vzpomínky na Sidi Rezegh Osobní paměti jihoafrického důstojníka
Vzpomínky technika stavby radarů Osobní vzpomínky technika stavby a údržby radarů ve Velké Británii
Josef Geier
Josef Geier Josef Geier (11.čs.p.pr. / 311.čs. peruť RAF) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka čs. zahraniční armády na Blízkém východě a ve Velké Británii na základě fotografií a dokumentů.
Leopold Stanzel
Leopold Stanzel Leopold Stanzel (5.PzD) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka Wehrmachtu na základě fotografií a dokumentů.
Milan Lorman
Milan Lorman Milan Lorman (4.SS Polizei PzGrD/SS KGr Frenken/32.SS FrwGrD) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka Waffen-SS na základě fotografií a dokumentů
František Konečný
František Konečný František Konečný (28.ID / 1.čsas v SSSR) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka Wehrmachtu a čs. zahraniční armády v SSSR na základě fotografií a dokumentů.
Eduard Pollok
Eduard Pollok Eduard Pollok (751.PiBtl) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka Wehrmachtu na základě fotografií a dokumentů.
Wilhelm B.
Wilhelm B. Wilhelm B. (61.ID/15.PzGrD/2.PzD) - stručná rekonstrukce životopisu vojáka Wehrmachtu na základě fotografií a dokumentů.
Václav Václavík - Vzpomínky na Mauthausen, část 3. „Linz III“ Třetí část vzpomínek Václava Václavíka, tlumočníka gestapa a od roku 1943 vězně KT Mauthausen, pobočný tábor Linz III.
Václav Václavík - Vzpomínky na Mauthausen, část 2. „Schlier“ Druhá část vzpomínek Václava Václavíka, tlumočníka gestapa a od roku 1943 vězně KT Mauthausen, pobočném táboře „Schlier“
Václav Václavík - Vzpomínky na Mauthausen, část 1. První část vzpomínek Václava Václavíka, tlumočníka gestapa a od roku 1943 vězně KT Mauthausen.
1-20 z 26
1 2
Po
  • Home
  • > Osudy, vzpomínky válečných účastníků

Diskuzní forum

Přihlásit

Kalendář

25. 6.