Československo, Mnichov, protektorát, odboj

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
51-60 z 164
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po
raf301 - 31. 3. 2010

Zajímala by mě k popravám za protektorátu taková věc: za protektorátu měl být trest smrti i za poslech cizího rozhlasu. Byl ale skutečně někdo za tohle odsouzen k smrti, nebo to bylo používáno jen jako "odstrašení"?

Lukáš - 16. 5. 2010

V okresu Písek, v okolních lesích u obce Putim, se bombardovalo i několikrát týdně, dnes tam zůstaly ohromné krátery. Zajímalo by mě, z jakých důvodů se tam bombardovalo. Podle pamětníků tam moc Němců nebylo.

zdenek - 11. 4. 2010

Dobrý den, při rozhovorech s pamětníky druhé světové války a v souvislosti s leteckými operacemi hloubkových bombardérů takzvaných kotlářů bych se chtěl zeptat, jestli si tito lidé vzhledem k svému věku pamatují detaily. Ptají se jich badatelé, jakou měly stíhačky, které viděli, příď a zbarvení? Jak to dělají badatelé s identifikací určité stíhací skupiny, které utočily na středočeská letiště na konci války?

karel p. - 10. 1. 2010

Asi to sem nepatří, ale říká se, že komunisté ve volbách v roce 1946 vyhráli nejvíce v oblastech, odkud byli odsunuti Němci? Dá se to potvrdit nebo vyvrátit?

Mírová Věra - 20. 3. 2010

Dobrý den, zajímalo by mne, jaké uniformy a značení měli zaměstnanci protektorátních drah (železnice). Děkuji Mírová

Romana Malečková - 27. 2. 2010

Dobrý den. Na území protektorátu vzniklo v červnu 1942 několik míst, jenž byla využívána nacisty k popravám čs. vlastenců, např. Lidice či Ležáky. Věděli byste ještě o jiných takovýchto místěch, vzniklých v tomto období? Snažila jsem se pátrat sama, ale nebyla jsem moc úspěšná. Předem děkuji za odpověď.

Petr Kolář - 7. 2. 2010

Dobrý den, prosím o více informací k tomuto odznaku (spolku) "VLASTI ZDAR NS". Děkuji P. Kolář

Oliva - 26. 1. 2010

Dobrý den. Poradí mi někdo, kde mám hledat historii partyzánské skupiny, kterou vedl (major) Fomin? Mí prarodiče (dědeček byl legionář z Ruska) měli statek nedaleko Červených Janovic a nějakou dobu tam partyzáni přebývali, údajně krátce před tím, než kompletní skupina padla v boji s Němci. Ale nikde jsem o tom nenašel žádnou oficiální zmínku a já se již nemám koho z rodiny zeptat... Děkuju

Alena Rozsypalová - 16. 1. 2010

Dobrý den, prosím Vás je možné dopátrat se seznamu členů partyzánské skupiny OLGA? Prosím poraďte mi.

M. Krátký - 29. 11. 2009

Ještě jeden dotaz: jak to vlastně bylo s železnicemi v protektorátu, zůstaly české nebo české s německým vedením? Probíhaly nějaké prověrky personálu?

51-60 z 164
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po