Československo, Mnichov, protektorát, odboj

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
31-40 z 163
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po
Petr Jonáš - 3. 1. 2015

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na výsadek Za Prahu, jedná se o Melechov. Zaslechl jsem, že odsud se přesunuli do Mnichu, jestli je to pravda, děkuji za odpověd.

Martin - 22. 6. 2014

Dobrý den, pomohl by mi prosím někdo s identifikací této medaile? Je na ní uvedeno Deutsches Turn- u.Sportfest Breslau 1938 Díky Martin

LENKA - 22. 6. 2014

Chtěla bych vědět, zda je možné, že se v době povstání v Praze na Pankráci mohly objevit tanky Sherman?

Filip - 2. 3. 2014

Dobrý den chtěl bych se zeptat, kdo je na této fotografii. Děkuji.

Pavel Kašpar - 13. 1. 2014

Dobrý den. Můžete mi sdělit, jaká byla reakce Anglie, Francie, SSSR a Itálie na 15. březen 1939? Nedošlo okupací zbytku ČSR k porušení Mnichovské dohody? Co na to její signatáři? Děkuji. Pavel Kašpar

Navrátil Fr. - 10. 10. 2013

Můžete mi prosím přeposlat znění přísahy vládního vojska? Děkuji.

Marek Melša - 12. 4. 2010

Dobrý den, chci se zeptat proč Jan Kubiš házel bombu vyrobenou z britského protitankového granátu (a podle některých indícií možná otrávenou) na Heydrichův vůz spodním obloukem? Jednou z možností údajně je, že tato bomba byla extrémně citlivá na pohyb a Jan Kubiš ji tedy jen přistčil. Děkuji za odpověď, Marek Melša

Jcht - 13. 5. 2013

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je pravda, že Srbsko jako jediné odmítlo Mnichovskou dohodu a nabídlo ČSR k pomoci dobrovolnické jednotky. Děkuji.

Klara - 22. 3. 2006

Která část odboje se rozhodla k provedení atentátu na Heydricha a proč?

Jan Honců - 30. 11. 2011

V posledních týdnech druhé světové války seskočil u Dolní Kalné (poblíž Jilemnice a Vrchlabí) sovětský výsadek. V místěch seskoku bylo smíšené německo-české obyvatelstvo, parašutisté však našli podporu v českých usedlostech. Po třech dnech byli obklíčeni snad komandem z Vrchlabí, ale probili se. Utrpěli ztráty na lidech i materiálu, přišli o vysílačku a tím ztratili možnost spojení. Usídlili se na vrchu Strážník u Mříčné, místní lidé je zásobovali jídlem. Osoba mně velmi blízká parašutisty vyhledala a veliteli slíbila, že jejich spojku převede přes Krkonoše vstříc frontě. Také poto, že výborně znala terén v Krkonoších,měla akce úspěch - v noci bylo linii stále aktivní fronty snadné rozeznat a spojka průchodem fronty potvrdila své kvality. Krátce po skončení války byl průvodce vyzván, aby se dostavil do Semil. Když místnímu sovětskému velení prokázal, že měl při cestě u seba zbraň, dostal na místě sovětské vyznamenání (to je nyní uloženo u mého bratra). Rád bych se o výsadku dověděl něco víc, než znám z vyprávění. Děkuji za vaše úsilí.

31-40 z 163
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po