Řády, medaile, vyznamenání, hodnosti, odznaky

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
21-30 z 44
<< 1 2 3 4 5 >>
Po
xyz - 24. 8. 2008

Dobrý den, při prohlídce místa bývalé stodoly, nacházející se ve Slezsku u města Jeseník, jsme mimo jiné našli i odznak. Předpokládáme, že se jedná o tzv. řadu "bojových" odznaků, ale po prohlídce netu jsme žádný totožný nenašli. Je bronzový, v zadní části na masivní sponu. Můžete poradit o jaký odznak se jedná, kdy se užíval popř. další známé skutečnosti?

P.Kolář - 8. 8. 2008

Dobrý den, prosím o určení a informace o tomto odznaku, viz foto. Děkuji.

pekarekz - 16. 7. 2008

Zdravím. Zajímaly by mě pravidla nošení Rytířského kříže. Zvlášť tápu se stužkou u knoflíku. Děkuji za odpověď.

P.Kolář - 6. 7. 2008

Dobrý den, prosím o určení a informace o tomto odznaku, viz foto. Děkuji.

P.kOLÁŘ - 24. 6. 2008

Kopnul jsem medaili oválného tvaru (4 cm). Na jedné straně je rýč s hákovým křížem a po stranách jsou obilné klasy. Na druhé straně je nápis fur treue Dienste im Reichs-?rbeits-?ienst. Kraje jsou zdobené dubovými listy a nečitelné. Prosím o určení. Děkuji. P.Kolář.

Jarda Heniš - 21. 4. 2008

Můžete mi prosim napsat vojenské hodnosti císařského námořnictva z období II. světové války. Děkuji. (Lze uvést i jejich český ekvivalent?)

Petr Kolář - 29. 1. 2008

Kopnul jsem odznak, myslím že to je odznak Hitlerjugend, kruh uprostřed hák kříž kolem dokola nápis (bohužel nečitelný) protínájící šipka.Zajimalo by mě více podrobností o tomto odznaku.(udělení, založení, materiál atd). Děkuji P.Kolář

winters - 22. 1. 2008

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda existuje železný kříž, který má uprostřed umrlčí lebku a zkřížené hnáty? Děkuji

Karel - 5. 1. 2008

Dobrý den! Chtěl jsem se zeptat ohledně německého odznaku. Je oválného tvaru, nahoře s hákovým křížem a pod ním ponorka. Ovál je tvořen (asi) vavřínovými listy/větvemi. Komu se tento odznak uděloval,popřípadě za co. Předem děkuji za odpověď.

Hacker Rudolf - 26. 12. 2007

Dobrý den. Mám dotaz. Mám německé vyznamenání, kulaté. Na jedné straně je orlice s hákovým křížem, na druhé straně je číslo 8 a okolo je švabachem napsáno: " Fur Treue Dienst in der Polizei" Zajímalo by mě, kdo byl tímto vyznamenáním dekorován. Děkuji za odpověď.

21-30 z 44
<< 1 2 3 4 5 >>
Po