Řády, medaile, vyznamenání, hodnosti, odznaky

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
31-40 z 44
<< 1 2 3 4 5
Po
Ada.Cat - 30. 10. 2007

V bývalých Sudetech byl nalezen masívní stříbrný prsten s lebkou, hákovým křížem, obráceným N v trojůhelníku na obou stranách vedle lebky a zvláštní hvězdičkou v několikaúhelníku. Uvnitř prstenu je ozdobným psacím písmem vyryto: S., dále na místě kde se píší uvozovky nahoře jsou písmena C.G.20.4.36// HIMMLER. Můžete mi někdo prosím zjistit co znamenají znaky na prstenu a komu patřil, případně kdo to byl, hodnost, jednotka? Děkuji.

karlos - 26. 9. 2007

Zdravím, rád bych se zeptal kde najdu německé odznaky, tedy konkrétně se mi jedná o odznak pozorovatele. Nahoře odznaku je orlice a nebe a uprostred je blesk. Prosím o radu. Díky.

Jakub - 3. 6. 2007

Horští myslivci - Jäger - měli na rukávu označení s třemi větvemi. V originále byly větve v zeleném, nebo žlutém oválu? Děkuji za odpověď.

milan - 17. 4. 2007

Za co se udělovala medaile s nápisem "Für Treue Dienste in der SS". Pod nápisem je velká osmička. Jaká je její současná cena? Děkuji

Maverick - 3. 1. 2007

Aku mal hodnost Reinhard Heydrich??? dakujem

Bobo - 14. 11. 2006

Vážená redakce, v poslední době se nosí bundy s špatnou imitací maskovacího zbarvení, dle mého názoru, německého vzoru z počátku války. Sám vlastním upravený stanový dílec s originálním maskovacím vzorem. Zajímalo by mě, kdy byl tento vzor (jedná se o nepravidelné útvary s rovnými hranami v barvě tmavě zelené a hnědé na khaki podkladě se zelenými čárkami) zaveden v německé armádě a kdy a proč byl nahrazen jiným. Děkuji.

Maverick - 3. 6. 2006

Zdravim, chcel by som sa opytat ako idu po sebe vyznamenania. Je prvy zelezny kriz? Dakujem

marek - 14. 4. 2006

Jak jdou za sebou hodnosti GENERAL, MAJOR, PLUKOVNIK ?

Jaroslav Chlumský - 24. 3. 2006

Co je na tom pravdy, že všichni němečtí vojáci prý dostali u Stalingradu vyznamenání "za Stalingrad" Železný Kříž. Děkuji

Alfons - 11. 1. 2006

Kolik lidí získalo Železný kříž?

31-40 z 44
<< 1 2 3 4 5
Po