Řády, medaile, vyznamenání, hodnosti, odznaky

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
1-10 z 44
1 2 3 4 >>
Po
Jan Pára - 5. 4. 2021

Dobrý den, dostala se mi do ruky fotka mého pradědečka, který bojoval v bitvě o Dukelský průsmyk. Chtěl bych Vás požádat o pomoc při identifikaci vyznamenání. Vyznamenání úplně vlevo je Medaile za vítězství nad Německem a úplně vpravo je pamětní medaile československé armády v zahraničí. S prostředními třemi se nevím rady. Děkuji.

Lucie - 26. 7. 2015

Dobrý den, prosím o radu. Mám doma 3 vyznamenání z 2. světové války. U dvou víme co znamenají, ale to prostřední z fotografie, tak o něm jsme nikde nic nenašli. Nevíte někdo, co znamenal a o co vlastně jde? Děkuji za radu.

FWN - 5. 10. 2012

Dobrý den, můžete mi prosím pomoci s identifikací odznáčku, který vlastní jeden můj známý? Vůbec se mi nepodařilo zjistit, co ten odznáček znamená, ani při jaké příležitosti byl vyroben. Jediné, co jsem našel, je firma, která ho vyrobila. Mělo by se jednat o firmu Ferdinand Hoffstätter, Bonn. Předem děkuji za odpověď

Michal Plachý - 10. 10. 2012

Horští myslivci - Jäger - měli na rukávu označení s třemi větvemi. Existovala také kovová označení? Viz foto. Děkuji za odpověď.

jarda knoz - 27. 2. 2011

Prosím o sdělení, komu zobrazená opasková přezka patřila.

harry - 28. 12. 2010

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu s určením odznaku. Mé pátrání, fota a skeny přikládám. Odznak pochází z pozůstalosti, majitel byl št.plk. Josef Novák, který byl členem delegace vedené gen. Ečerem na Norimberském procesu. Odznáčky měří 3,7 - 2,8 mm. Ten se špendlíkem má barvu okraje jakoby do mědi a šroubovací hliníkovou. Zespodu je uvedeno "L.CHR.LAUER NURNBERG".

Václav Mottl - 17. 7. 2010

Dobrý den, sehnal jsem tento odznak, ale nikde o něm nemohu najít žádné informace. Mohli by jste mi pomoci? Děkuji. S pozdravem Mottl

dejvi10 - 12. 5. 2010

Dobrý den. Našel jsem tento odznáček a rád bych se o něm něco dozvěděl. Děkuji

Alexandr IVAN - 27. 3. 2008

Jaká vyznamenání se udělovala pilotům ve Francii a Anglii za II. s.v.? Děkuji ...

Dávid Mati - 20. 6. 2009

Dobry den! Chcel by som sa opytat, ci sa Rusom udelovali aj specialne vyznamenania za obranu Stalingradu? A ci to iste bolo aj u Nemcov? Dakujem

1-10 z 44
1 2 3 4 >>
Po