Letadla, letecká válka

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
21-30 z 90
<< 1 2 3 4 5 6 >>
Po
Karel - 5. 1. 2008

Dobrý den, zaujalo mně, že v tabulce národností letců RAF účastníků bitvy o Británii je pouze 13 Francouzů! To jich skutečně bylo tak málo ze země která měla 40 nebo kolik milionů obyvatel? Kam zmizeli všichni ti francouzští letci? To padli po kapitulaci všichni do zajetí?

cooba - 27. 3. 2008

Dobrý den, zaslechl jsem něco o operaci Banquet v souvislosti s německou invazí do Británie. Nevíte, o co jde? Díky.

Frank - 13. 2. 2008

Zdravím, chtěl bych znát podrobnosti o francouzské jednotce na východní frontě Normandie-Němen. Jak vznikla, složení, počty vojáků, jejich osudy po válce, doporučená literatura a např. zdali působili u této jednotky političtí komisaři. Děkuji.

martin - 15. 5. 2006

Jaký byl největší počet bombardérů Luftwaffe, bombardujících Británii v době 2. svět. války, konkrétně největší počet bombardérů, které byly „v jeden den ve vzduchu nad Británií“. Tím je myšlen jeden start, není tím myšlen případný opakovaný start bombardérů, pokud byl vůbec technicky možný.

Klára - 5. 2. 2008

Dobrý den, narazila jsem na podrobné archivní zápisy dní, kdy byly učiněny nálety amerických a britských "hloubkařů" na německá letiště u nás a chtěla bych se proto zeptat, je-li možnost se dopátrat nějakých podrobnějších informacích týkajících se náletu na letiště v Klecanech? Krátkou dobu zde bydlím, pocházím z Vodochod, kde nacisté začali budovat přistávací plochu pro svá letadla (dnes Aero Vodochody), pracovali na ní sovětští zajatci. Německá armáda zde měla, konkrétně mezi obcemi Hoštice a Drasty, připravená letadla pro vzlet, poměrně málo hlídaná, hloubkaři je během chvíle všechny rozmetali. Pokud by někdo měl jakékoliv informace vztahující se k těmo událostem, prosím, ať mi odepíše. Děkuji za odpověď! Na tyto stránky jsem narazila poměrně nedávno a jsem nadšená, kolik informací zde čtenář a nadšenec do 2. světové války může najít.

svecS - 30. 12. 2007

Dobrý den. Měl bych dva dotazy k proudovým stíhačkám druhé světové války. Proč Messerschmitt Me 163 nevyužíval podvozků a jenom přistávací lyžiny ? Co já vím, tak měl pouze na neurčitou dobu nasazenou nasazovací „nápravu“, která se při zavření podvozku odpojila a spadla neznámo kam. Druhý dotaz se týká opět proudových letadel v Sovětském svazu. Pokud si dobře pamatuji, tak Sověti vlastnili nějaké stíhačky nebo ne?

T.Polách - 2. 1. 2008

Dobrý den! V jedné z Vašich odpovědí zmiňujete tzv. statut účastníka Bitvy o Británii pro piloty RAF. Rád bych se Vás zeptal 1) jaké kritéria musel pilot splnit, aby mu byl tento statut přidělen 2) jakou formu měl tento statut - vyznamenání či nějaky dekret ... Děkuji

Borovka Vít - 9. 11. 2007

Pěkný den přeji. Zajímá mne co v označení sovětské stíhačky Lavočkin La-5FN znamená zkratka N v označení typu. (F=forsirovannyj, P=pušečnyj…)

Matej - 11. 11. 2007

Poľské lietadlo P-37 sa zaraduje medzi ľahké bombardéry a čítal som článok kde ho označili ako špionážne lietadlo. Ako to je??? Ďakujem za odpoveď.

Jirka - 23. 10. 2007

Dobrý den, rád bych se dozvěděl informace ohledně zbarvení kokpitu a použitých kamufláží letounu Avia S-199 sloužícího po válce na Čs. území, popř. nějaký odkaz na tyto informace, děkuji. JŠ

21-30 z 90
<< 1 2 3 4 5 6 >>
Po