Komentáře k: Osobné posolstvo vrchného veliteľa generála Montgomeryho.

Zpět na: Osobné posolstvo vrchného veliteľa generála Montgomeryho.
 • No zírám!!!

  Jamamoto 4. 1. 2005 17:51
  Dokument vážně zajímavej. Ale Romanovy přízpěvky...no síla. Těžko nebýt osobní!!
  Jen pár detailů:
  1)O věrohodnosti Hitlerových slibů a závazků se několikrát přesvědčil celej svět. Jen to nejznámější:smlouva o neútočení s Ruskem, slib, že po Mnichovu nebude mít Hitler další územní nároky atd, atd...Jak tyto sliby dopadly netřeba komentovat!!!

  2) Pochybuji, že by případný Hitlerův obdiv k Británii byl míněn upřímě, spíš věděl, že na rozdíl od Francie to bude mnohem větší ořech.

  3)Spíš bych to viděl tak že německá propaganda zblbla po letech ještě i tebe!

  4) Pokud vím, leteckou válku nad Anglií rozpoutali Němci, nálet na Berlín byl pouze odvetou!!!

  5)Pokud commandos nebrali zajatce, nebylo to z důvodů bezuzdného a nechutného vraždění, jako u některých německých jednotek, ale vyplývalo to z jejich taktiky a poslání.Tito vojáci působili v menších skupinách v týlu nepřítele, kde prováděli diverzní akce, popřípadě jim byly svěřovány vysoce specializované úkoly. Podmínkou jejich práce bylo většinou utajení. sotva při tom nějak mohli zakládat zajatecké tábory. Vzít zajatce by znamenalo také jej hlídat, zabezpečit mu potraviny, atd, atd. Celou skupinu by to nesmírně zatížilo a ohrozilo. Je to sice kruté, ale pokud vím válka není jarní procházka. Němci likvidovali celé vesnice a jejich důvody k tomu sotva byly vojenské!

  6)Tvrdím, že Churchill byl jedním z nejvýraznějších politiků 20. století. Britští vojáci nepotřebovali z jeho strany žádnou propagandu, o to se postarali Němci, když rozbombardovali Londýn, Coventry,..,Když potápěli obchodní lodi bez slitování nad posádkami, a pod.

  6)Bombardování německých měst bylo určitě kruté a ničivé, ale Němci jen dostali ochutnat své vlastní medicíny.
  • Re: No zírám!!!

   Henk 9. 1. 2005 21:26
   Tak tomuto se říká realisticky a výstižně shrnutá argumentace, která se opírá o rozsáhlé analytické znalosti problematiky a hlavně nezatíženě osvětluje pravou skutečnost nastolené polemiky. Musím nic jiného než plně souhlasit s p.Jamamotou, kterému za příspěvek děkuji! A vzkaz p. Romanovi - s podobným vysvětlením by se jistě setkal na každé vysoké škole či v publikacích renomovaných historiků. Dík a zdraví Henk.
   • Re: To Henk-Děkuji

    Jamamoto 10. 1. 2005 08:08
    Chtěl bych poděkovat za kompliment, lhal bych, kdybych řekl že nepotěšil!Ovšem také musím říct, že proti některým věcem se hledají argumenty celkem snadno. Upřímně,kdybyste si přečetl některé další mé přízpěvky do diskuse, asi byste zjistil, že se mi povedly také pěkné "perly"! Myslím ale, že tříbení názorů jen prospěje a člověk se může plno věcí dozvědět a některé své názory (pokud si to neplete s bitevním polem) korigovat.
    Tak že ještě jednou dík a hodně zdaru!
  • Commandos

   Honza 5. 1. 2005 20:38
   Jedním z častých úkolů commandos byl "lov" zajatců, hl. vyšších důstojníků a hlavně v měsích před invazí. To jen tak na okraj.
   • Snad nedorozumění

    Jamamoto 6. 1. 2005 09:09
    No, nechci se tu přít, nevím, jak častý to byl úkol(na zavrtání se do literatury teď nemám dost času, tak jen doufám, že nevycházíš jen ze známé počítačové hry), ale budiž. Předpokládám ale, že snad chápeš ten rozdíl. Pokud měli tedy unést jednoho konkrétního člověka, většinou byl pro ně cenný, jako zdroj informací atd.Vůbec to ale nevyvrací to co jsem napsal. V tomto případě to byl cíl mise. Byli na něj náležitě připravení.
Zobrazit všechny komentáře k: Osobné posolstvo vrchného veliteľa generála Montgomeryho.