Komentáře k: Osobné posolstvo vrchného veliteľa generála Montgomeryho.

Zpět na: Osobné posolstvo vrchného veliteľa generála Montgomeryho.
 • No zírám!!!

  Jamamoto 4. 1. 2005 17:51
  Dokument vážně zajímavej. Ale Romanovy přízpěvky...no síla. Těžko nebýt osobní!!
  Jen pár detailů:
  1)O věrohodnosti Hitlerových slibů a závazků se několikrát přesvědčil celej svět. Jen to nejznámější:smlouva o neútočení s Ruskem, slib, že po Mnichovu nebude mít Hitler další územní nároky atd, atd...Jak tyto sliby dopadly netřeba komentovat!!!

  2) Pochybuji, že by případný Hitlerův obdiv k Británii byl míněn upřímě, spíš věděl, že na rozdíl od Francie to bude mnohem větší ořech.

  3)Spíš bych to viděl tak že německá propaganda zblbla po letech ještě i tebe!

  4) Pokud vím, leteckou válku nad Anglií rozpoutali Němci, nálet na Berlín byl pouze odvetou!!!

  5)Pokud commandos nebrali zajatce, nebylo to z důvodů bezuzdného a nechutného vraždění, jako u některých německých jednotek, ale vyplývalo to z jejich taktiky a poslání.Tito vojáci působili v menších skupinách v týlu nepřítele, kde prováděli diverzní akce, popřípadě jim byly svěřovány vysoce specializované úkoly. Podmínkou jejich práce bylo většinou utajení. sotva při tom nějak mohli zakládat zajatecké tábory. Vzít zajatce by znamenalo také jej hlídat, zabezpečit mu potraviny, atd, atd. Celou skupinu by to nesmírně zatížilo a ohrozilo. Je to sice kruté, ale pokud vím válka není jarní procházka. Němci likvidovali celé vesnice a jejich důvody k tomu sotva byly vojenské!

  6)Tvrdím, že Churchill byl jedním z nejvýraznějších politiků 20. století. Britští vojáci nepotřebovali z jeho strany žádnou propagandu, o to se postarali Němci, když rozbombardovali Londýn, Coventry,..,Když potápěli obchodní lodi bez slitování nad posádkami, a pod.

  6)Bombardování německých měst bylo určitě kruté a ničivé, ale Němci jen dostali ochutnat své vlastní medicíny.

Vaše odpověď:

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.