Historické muzeum Drážďany

Historické vojenské muzeum Bundeswehru v Drážďanech (Militärhistorische Museum der Bundeswehr) sestává ze dvou částí - historické budovy arsenálu z roku 1877 a moderního rozšíření z roku 2011 od architekta Daniela Libeskinda, které svým tvarem klínu přímo protíná starou budovu. Dostavba si hraje s efekty světla a stínu, čímž má symbolizovat vojenskou historii Německa.
Na ploše 13 000 metrů čtverečních je vystaveno okolo 10 tisíc exponátů v mnoha expozicích. Ty jsou děleny chronologicky (v prostorách arzenálu), ale i tématicky (v prostorách nové vestavby). Chronologické expozice začíná v přízemním podlaží obdobím od pozdního středověku do roku 1914, pokračuje v západním křídle prvního patra obdobími obou světových válek a zakončena v křídle východním expozicí 1945 po současnost.
Vyšší podlaží nové vestavby poskytují prostor pro tématické výstavy představující neobvyklé, někdy až překvapující aspekty válečné historie jako např. Válka a paměť, Válka a hry, Zvířata a vojenství apod. Některé z nich jsou koncipovány tak, aby přiblížily vojenskou historii i těm návštěvníkům, kteří vojenství neholdují.
V nejvyšším patře se nachází prostor s výhledem na historické centrum Drážďan.

Otevřeno od čtvrtka do úterý od 10 do 18 hodin, vstupné 5 €.
Oficiální stránky muzea http://www.mhmbw.de/
Pozice muzea ZDE.