Všeobecné a nezařazené

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
1-10 z 62
1 2 3 4 >>
Po
Karel Slaby - 6. 8. 2023

Dobrý den, jak to bylo v poválečném Německu s bývalými nacisty v politice a soudech? U nás při prezidentské volbě nebo výběru ústavních soudců se ohledně bývalých komunistů říkalo, že v Německu by to takhle desítky let po válce nebylo možné, uvádí se norimberský proces atd.

Michal - 14. 12. 2022

Dobrý den, jakým způsobem se postupovalo po vyhlášení války s velvyslanci a dalšími diplomatickými pracovníky nově již nepřátelských států? Předpokládám, že zpravidla byla vyhlášení války sdělována protistraně velvyslancem. Děkuji.

Flanker2 - 28. 12. 2019

Dobrý den, dá se nějak doložit zdroj uváděného výroku o pomníku pro Hitlera ve Varšavě (polský velvyslanec Lipski), který jsem našel i na vašem webu?

Pavlína Packová - 7. 1. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik bylo za celou válku dezertérů v různých armádách? Někde jsem četla, že u Američanů prý až 50 000?

Filip A. - 12. 6. 2015

Byla pro porážku Německa významnější operace Overlord (vylodění v Normandii) nebo sovětská operace Bagration?

Markéta - 23. 6. 2015

Proč se slaví konec války v Británii 11. listopadu.

Marcela - 5. 2. 2015

Dobrý den, nevím, jestli je možno na mou otázku odpovědět. Zajímalo by mě, jak to bylo s vysokými školami v Německu kolem roku 1940. Mohli chlapci dál studovat a nebo museli na frontu? Nikde jsem tuto informaci nenašla. Děkuji za Váš čas, Marcela.

Filip - 28. 5. 2015

Chtěl bych se zeptat, proč Generalfeldmarschall Gerd von Rundstedt nosil důstojnické límcové výložky se sloupy (Litzen), když generálské byly typu Arabesken? Děkuji za odpověď, Filip.

Hloušek - 9. 6. 2014

Dobrý den: Chtěl jsem se zeptat, který německý generál byl pověřen obranou východopruského Königsbergu a jaký byl jeho další osud po válce. Děkuji za event. odpověď. S přáním všeho dobrého Hloušek.

Arny - 24. 7. 2011

Kdo byli u Maďarů Honvédi? Byla to regulérní armádní složka nebo teroristé jako například heinleinovci? Děkuji.

1-10 z 62
1 2 3 4 >>
Po