Regiony za druhé světové války

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • (maximálně 5 souborů, každý do 500kB)
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
1-10 z 28
1 2 3 >>
Po
Ondra - 15. 11. 2022

Dobrý den, zajímalo by mě, která divize a jí nadřazená armáda RA osvobodila obec Záhorovice na Uherskobrodsku a který den se to odehrálo? Díky.

Sarah - 8. 6. 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde se bojovalo za 2. světové války na Tachovsku, zejména obec Damnov, zda tu nějaké boje probíhaly a kde byli vojáci ubytováni. Děkuji Sarah

Jirka - 4. 5. 2015

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se bojovalo v okolí obce Těšany a Moutnice na jižní Moravě.

Miroslav Klimek - 21. 4. 2015

Která jednotka osvobodila obec Kyselovice v okrese Kroměříž? Stalo se tak 8. května 1945 po bitvě o Břest.

Romana - 17. 2. 2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kde byli ubytováni příslušníci německé RAD, která likvidovala Lidice. A ještě prosím jeden dotaz: kde bychom ve starých Lidicích našli nápis ERGO HAEC CLEMENTINIS DEBETUR GRATIA VOTIS? Děkuji Romana

Romana - 17. 2. 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se jmenovala za války ulice ve které sídlilo kladenské gestapo. Děkuji. Romana

Roman k. - 21. 1. 2011

Dobrý den, velmi by mě zajímalo, které německé jednotky disponovaly tanky Panther v těsném závěru války na severní Moravě. Našel jsem fotografii v kronice Dolní Lutyně. Ve Věřňovicích část obce Dolní Lutyně stojící Panther asi G s trámovým křížem uprostřed korby. Svádí mě to k 17 PzD, ale nejsem si jistý. Prosím o odpověď, děkuji.

palpalic - 17. 11. 2009

Dobrý den, němáte nějaké informace o letišti Kunovice (okr. Uherské Hradiště) za války. Měly zde být umístěny letecké opravny, ale spíše by mě zajímalo, jestli zde byly umístěny i nějaké bojové letouny, třeba i krátce ke konci války. A také jestli máte i nějaké informace o jednotkách na letišti sloužících a jestli bylo letiště i protivzdušně bráněno nějakými flaky. Děkuji za odpověď

mary - 24. 7. 2009

Dobrý den. nevíte která, nebo které jednotky prošly při osvobozování obcí Tečovice u Zlína.

kremik99 - 18. 5. 2009

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nevíte něco o jednotkách Wermachtu a SS nebo SA ve Ždírci nad Doubravou a v Krucemburku. Bojovaly zde partyzánské jednotky Mistra Jana Husa. Tchyně koupila v Krucemburku dům, o kterém jsme později od pamětníků zjistily, že v něm bylo velitelství SA. Předem děkuji.

1-10 z 28
1 2 3 >>
Po