Regiony za druhé světové války

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
21-30 z 30
<< 1 2 3
Po
V.Sluka - 8. 10. 2008

Prosím o infomaci o boji mezi partyzány a Němci v r. 1945 u Ostroměře, okres Jičín. Údajně měl být článek v časopise Historie a vojenství. Děkuji Sluka.

lizanec radek - 2. 4. 2008

Můžete mně podat informace o osvobozovacích bojích v květnu 1945 u obce Břest u Hulína na Moravě, slyšel jsem, ze tam měl 1. čs. sbor velké potíže s bránícími se Němci. Můžete mně sdělit jaké jednotky se zde bránily a jaké útočily, ztráty na lidech a technice? Děkuji.

Tomáš Loubal - 15. 4. 2008

Dobrý den. Nemáte prosím nějaké informace o osvobození Šumperka a o posádce zdejších kasáren za okupace Zajímalo by mě i ze kterého směru přišla RA a kterým směrem Němci ustupovali. Děkuji za odpověď.

Stanislav Švec - 17. 3. 2008

Dobrý den. Měl bych dotaz kdy byl v roce 1945 osvobozen Mělník. Slyšel jsem od pamětníka že Mělník byl osvobozen jako jeden z posledních a že to bylo asi týden před oficiálním koncem války.

Roman Boráň - 1. 1. 2008

Odehrála se nějaká bitva za Druhé světové války v Ústí nad Labem? Díky za odpověď.

galapetr - 13. 12. 2007

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli se udály nějaké bitvy nebo přestřelky na Domažlicku a nejbližším okolí. Nebo vše o pohybu SS jednotek v tomto regionu. Děkuji.

krejci - 8. 8. 2006

Nedávno jsem na internetu četl o pražském povstaní. O druhou světovou se celkem zajímám a i o povstaní jsem dost prečetl, ale zaujala mne jedna věc. Ve většině članků a v pamětech se píše, že Pražané museli bojovat s přesilou tanků. Pokud vím a co jsem zjistil v centru na radnici útočily Hetzery a na jedné fotce je Stug III. Ale také na Prahu útočily výcvikové jednotky a část divize Das Reich, myslím pluk Der Führer. Toho se týká slavná bitva o Trojský most. Tak by mne zajímalo jaké tanky se v Praze objevily či to byla pouze samohybná děla a stíhače. Tipoval bych Pz II u výcvikových jednotek, ale o žadném těžším tanku nevím.

Vladimír - 16. 6. 2006

Dobrý den, jak se jmenoval a co se vyrábělo za okupace v ZPA v Praze-Košířích? Děkuji.

Danielov - 9. 5. 2006

Jaká vojska a pod jakým velením byla vojska na jižní Moravě na konci 2.SVĚTOVÉ VÁLKY? Odkud přicházeli Rusové a odkud přicházely německé posily?

adam - 26. 5. 2006

Dobrý den. Jezdím k dědovi na Slovensko. Konkrétně do Bardějova, kde v okolních lesích nacházím spoustu munice i vojenského materiálu z druhé světové války. Zajímalo by mě jestli tam proběhla nějaká bitva. Jinak si to neumím vysvětlit.

21-30 z 30
<< 1 2 3
Po