Německá armáda, SS a další ozbrojené složky

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • (maximálně 5 souborů, každý do 500kB)
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
31-40 z 179
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po
Dieter - 28. 3. 2011

Dobrý den. Mám prosbu, sháním jakékoliv informace o 4. divizi horských myslivců. Děkuji mnoho. D.

Hepios - 30. 1. 2011

Dobrý den, rád bych se dozvěděl více o tomto noži. Děkuji.

Rostislav Krhut - 31. 10. 2010

Dobrý den, občas narazím na označení štábního důstojníka Ia a nejsem schopen najít, co to znamená. Mohu požádat a stručné popsání složení štábu divize a vymezení úkolů? Děkuji.

Goka - 28. 9. 2010

Dobrý den, byl bych moc rád, kdybyste mi objasnili jakou bojovou úlohu měl na starosti motocyklový prapor Wehrmachtu, tedy jeho činnost na bojišti. Druhá otázka, zda-li znáte i rozdělení klasického družstva granátníků, myslím že jich bylo 10. Potřeboval bych vědět jednotlivé funkce. Pak kolik bylo družstev granátníků v jedné četě a zda byly vybaveny kulomety nebo byly přidělovány v rámci kulometné čety i minomety. Děkuji moc za pomoc a těším se na další vysvětlení.

Alex - 6. 7. 2009

Dobrý den, mám dotaz ohledně německého generála Jodla. Nedávno jsem se dostal do debaty ohledně jeho rehabilitace. Já tvrdím, že byl v roce 1953 rehabilitován, muj kamarád ale tvrdí, že generál Jodl nikdy rehabilitován nebyl a je stále odsouzen jako válečný zločinec. Jak to tedy je? Předem dík za odpověď.

MWittmann - 16. 2. 2010

Dobrý den, mám dotaz ohledně uniforem SS. Měly jednotky Waffen SS také černé uniformy jako Allgemeine SS, teda kromě tankistických? Pak mám dotaz pod co patřilo Einsatzgruppen SS - jestli pod Allgemeine SS nebo pod Waffen SS. A k čemu přesně Allgemeine SS sloužila?

Sheena - 13. 2. 2010

Dobrý den. Zajímalo by mne, jakou Waffenfarbe na náramenících používali pancéřoví granátníci SS. Děkuji.

Fencl - 8. 2. 2010

Dobrý den, prosím o odpověď na dva dotazy: 1. Kde kapituloval gen. W.K.Nehring, velitel 1. Panzer Armee, které divizi se vzdal? (údajně ve Ktiši, a údajně 26.ID) 2. Podle Lexikonu der wehrmacht kapitulovala 11. panzer division 5.5. v Lotrinsku. Které její jednotky pak bojovaly ve Všerubském průsmyku a údajně 7. 5. v okolí Volar? Děkuji za odpověď. P. Fencl

MWittmann - 8. 2. 2010

Dobrý den, nemůžu se moc vyznat v jednotce Großdeutschland. Je to sice známá jednotka, ale má hrozně moc útvarů. Někde jsem četl, že nejdříve patřila pod SS, potom byla rozdělena na tankovou divizi a pěší divizi, přitom k ní patřila Hitlerova osobní stráž, pak pluk Großdeutschland, že se účastnil při operaci Valkýra jako součást záložní armády. Prosím o zaslání nějaké historie o této jednotce, abych si v tom mohl udělat pořádek.

Jan - 14. 2. 2010

Dobrý den, předem děkuji za předchozí odpovědi a tentokrát bych měl dotaz na označení, našel jsem ho napsané na několika věcech z roku 1940: "4.KOMP.GEB.TRG.BTL.56". Je u toho namalována alpská protěž. Co to bylo za jednotku a kde všude působila? Dík Hans

31-40 z 179
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po