Německá armáda, SS a další ozbrojené složky

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • (maximálně 5 souborů, každý do 500kB)
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
1-10 z 180
1 2 3 4 >>
Po
Miroslav Tomáš - 20. 2. 2023

Dobrý den, zajímalo by mne v jakém věku byly povinné odvody bojeschopných mužů do wehrmachtu od 1.9.1939 a jestli byl rozdíl mezi věkem rekrutů z Hlučínska a Sudet a mezi odvedenci z říše (Reichu).

Lukáš - 9. 4. 2022

Dobrý den, při rekonstrukci WC jsme našli zazděný dokument, zřejmě nějaký propouštěcí list. Mohl bych Vás poprosit o "rozluštění" kde dotyčný působil? Díky za pomoc. S pozdravem L.

Monika - 3. 8. 2021

Dobrý den, potřebovala bych identifikovat tuto adresu polní pošty 15506. Moc děkuji za odpověď a případné info. Přeju pěkný den.

Vítek - 3. 8. 2021

Mám dotaz týkající se čísla polní pošty: 54087. Díky za informace.

Vojtěch Beran - 28. 2. 2019

Dobrý den, nemáte prosím statistiku, kolik československých tanků se účastnilo polského tažení? Našel jsem vaši starší odpověď, která se týkala Francie – tam Pz 35 a 38 tvořily asi 14 procent. Je známé nějaké číslo i v případě Polska? Předem děkuji. VB

Slávek - 6. 1. 2019

Dobrý den, chtěl bych zjistit co tohle je za tank. Tato fotka je vyfocena těsně po válce, někde kolem Měřína u Jihlavy na louce, kde ho zanechali Němci, když ustupovali před sovětskou armádou. Předem děkuji za odpověď. Slávek.

František - 22. 9. 2018

Prosím o dislokaci německé polní pošty (1942-1943) číslo 37804 (L ?). Děkuji.

jenda - 19. 7. 2018

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednotky, které byly přesunuty na konci války z obrany Berlína (pravděpodobně vyčleněny) a poslány na jih k Čechám, nebo snad až k Praze. Někde jsem tuto informaci zaslechl, tuším v dokumentu velká vlastenecká válka, tak si to chci ověřit. Pokud tedy ano, víte o které jednotky šlo? Moc děkuji za odpověď.

Tadeus - 1. 6. 2016

Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně značení na německých ID známkách. Nevím co si představit pod kmenovou rotou - je to základní jméno jednotky, které se v průběhu měnilo? A podle čeho se určuje jestli je kmenová? Jiné známky třeba nemají v názvu kmenová. Pak také co si představit pod štábem? Kdo tam všechno spadal a kolik mohl mít lidí? Když je takto označená známka, může to být důstojník, či nějaký desátník atd.? Měl by mít důstojník nejnižší číslo ve štábu, tedy na známce? Jestli nejdete trochu času na odpověď, budu velice rád. Nebo alespoň nějaký odkaz, kde bych se dočetl více. Nikde jsem nic nenašel. Tyto otázky se snažím už dlouho zjistit, bohužel každý říká něco jiného. Rád bych věděl jak to doopravdy je. Děkuji.

Lehmann - 29. 4. 2016

Dobrý den. Rád bych se dozvěděl jaké jednotky SS byly dislokovány na území Moravy v dubnu a květnu 1945. Díky za odpověď.

1-10 z 180
1 2 3 4 >>
Po