Německá armáda, SS a další ozbrojené složky

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • (maximálně 5 souborů, každý do 500kB)
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
21-30 z 176
<< 1 2 3 4 5 6 >>
Po
L.Čermák - 4. 9. 2012

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné určit jednotku a místo nasazení těchto padlých vojáků (viz foto v příloze). Hrob je ve Šluknovském výběžku, má němčina je bohužel velmi slabá. Děkuji. L.Čermák

manek - 6. 7. 2012

Dobrý den, prosím o radu. Můj praděda byl za války u SS-Polizei Gebirgsjäger Regiment 18. Již vím, že to nebylo WAFFEN SS, ale stejně netuším co tyto jednotky měly za úkol. Můj praděda byl odveden do ŘECKA, někdy z kraje roku 1944, když pradědovi bylo cca 40 let a Hitler posílal do války snad každého. Můj praděda vždy vyprávěl, že se v Řecku měl nádherně a že nikdy nevystřelil. Jediné na co nadával bylo na Jugoslávii, kde když ustupovali byl zajat. Srbové se k nim chovali strašně a vrátil se někdy v září 1945. Vždy uznal, že tam neměli co dělat, ale na chování Srbů nikdy nezapomněl. Umí mi někdo nějak poradit?

Vrog - 23. 6. 2012

Zdravím, rád bych se zeptal, v čem přesně spočívala činnost horských divizí Wehrmachtu. Čekal bych alpská bojiště, ale během WWII se bojovalo prakticky všude. Mohl bych poprosit o nějaké, čistě rámcové, příklady účastnění bojů? Ještě bych se rád zeptal, jestli se horské jednotky lišily nějak rapidně výbavou, popřípadě jestli užívaly zbraně přímo pro horaly určené, a jestli měly nějaké viditelné odlišení, jako například parašutisté, kteří měli jiné helmy. Děkuji za odpověď.

Tomáš - 16. 6. 2012

Dobrý den, chci Vás poprosit o nějaké bližší informace týkající se německé vojenské jednotky Grenadier-Ersatz-Bataillon 179 v rozmezi let 1943-45. Děkuji.

Petr - 28. 5. 2012

Dobrý den. Byli horští myslivci jen u Waffen-SS nebo i ve Wehrmachtu?

dodozv - 18. 8. 2011

Dobrý deň. V nejakom dokumente som narazil na odkaz, v ktorom sa tvrdilo, že v posledných 12 mesiacoch vojny padlo v ozbrojených zložkách Nemecka viac ľudí, ako počas celého predchádzajúceho obdobia WW2 (pochopiteľne stále sa bavíme iba o Nemecku). Vedel by mi niekto odpovedať na to, či je to naozaj tak a poprípade koľko tých strát mal Wehrmacht, koľko Waffen SS? Alebo by som poprosil aspoň odkazy na knihy, či dokumenty, kde sa k tomu dá dopátrať. Ďakujem.

Wlk - 19. 1. 2011

Dobrý den. Potřeboval bych prosím pomoci určit tuto jednotku: 14 P.Abw.K - SS 3. Nejedná se o značení na ID a značení se vztahuje k říjnu roku 1938. Děkuji.

Dieter - 28. 3. 2011

Dobrý den. Mám prosbu, sháním jakékoliv informace o 4. divizi horských myslivců. Děkuji mnoho. D.

Hepios - 30. 1. 2011

Dobrý den, rád bych se dozvěděl více o tomto noži. Děkuji.

Rostislav Krhut - 31. 10. 2010

Dobrý den, občas narazím na označení štábního důstojníka Ia a nejsem schopen najít, co to znamená. Mohu požádat a stručné popsání složení štábu divize a vymezení úkolů? Děkuji.

21-30 z 176
<< 1 2 3 4 5 6 >>
Po