Nacistické Německo

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
1-10 z 44
1 2 3 4 >>
Po
Petr Šulai - 18. 5. 2019

Rád bych se zeptal, proč na různých protektorátních vývěskách nebo na potravinových lístkách se užíval pro německý text švabach a pro český text bežné patkové písmo. Byl švabach pro německy mluvící smáze čitelný než jednodušší patkové písmo či německé moci šlo o výrazný odlišovací markant dvou jazykových verzí (tj. praktické důvody) nebo šlo o jistou tradici/ideologii ve smyslu užívání NĚMECKÉHO písma?

milan - 10. 8. 2018

Dobrý den, v knize Robina Crosse o bitvě u Kurska jsem se dočetl, že Hitler 29. 7. 1943 dostal odposlech telefonického rozhovoru Stalina s Rooseveltem ohledně situace v Itálii. Jakým způsobem to mohli odposlechnout? Kde se o tom dá něco najít?

Jiří Dohnálek - 20. 5. 2017

Dobrý den, Mark Solonin ve své knize Vymývání mozků na straně 193 uvádí, že z popudu J. Goebbelse byl vydán sborník dopisů německých vojáků o SSSR v několika jazycích. Jaký je jeho název, vyšel také v češtině a dá se najít někde online?

Jiří - 3. 10. 2015

Dobrý den, rád bych se dozvěděl něco o Marine-Kraftfahr-Abteilung, což by měly být námořní transportní jednotky? Děkuji

Emilie Volná - 12. 11. 2015

Dobrý den. Prosím o sdělení, zda Adolf Hitler byl katolík nebo protestant (evangelík). Děkuji. Volná

Historik1 - 25. 6. 2013

Zdravím zajímalo by mě něco více o skandálu Rudel-Affäre. Musím se omluvit na googlu jsem to již hledal ale mé znalosti angličtiny nejsou až tak kvalitní :) díky

David Sladký - 9. 5. 2013

Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy poprvé vstoupily spojenecké jednotky na německé území na západní i východní frontě a která města na západní i východní frontě byla jako první obsazena a okupována Spojenci... Mám na mysli německé území v hranicích z roku 1937. Děkuji.

A.P. - 20. 1. 2011

Zdravím. Moje známá byla nasazena za války nedaleko Görlitz. Při vyprávění se zmínila o německých uniformách na nějakém velitelství, které prý měly žlutou barvu. Můžete mi zjistit o jaké oddíly se jednalo? Díky.

Richard Holaň - 4. 2. 2011

Dobrý den,existují vubec nějaké seriozní informace o německém uzemí v Antarktidě zvané Neuschwabenland?

Pavel - 13. 1. 2010

Dobrý den, jak bylo zajištěno za války spojení Německa s ostatními státy, hlavně s Japonskem?

1-10 z 44
1 2 3 4 >>
Po