Komentáře k: Krví nasáklá zem

Zpět na: Krví nasáklá zem
 • Waffen SS

  Tomáš 21. 7. 2003 17:48
  Autor se zřejmě zaměřil na Waffen SS,nikoli Algemeine SS.Waffen SS nedělali dozorčí v koncetrčních a vyhlazovacích táborech.A onen masakr v Malmedách je velice spekulativní,jsou dokonce fotky kde mrtví Američané mají v rukou zbraně.To mohlo zanmenat,že se pokusily o útěk,tudiž je mohli zastřelit.
  • Re: Waffen SS

   Scy. 12. 5. 2008 12:47
   Zřejmě jsi úplně mimo. Jednak je to markantní z tvého písemného projevu; nevíš ani, jaké "i" a "y" se píše v příčestí minulém a chtěl bys diskutovat o problematice malmédského masakru a J. Peiperovi, jednak je to jasné z té nesmyslné rádoby deduktivní konstrukce. Vcelku je mi tě líto.
  • RE: Waffen SS

   jochen 21. 12. 2003 20:55
   Aha,takze waffenSS nedelali,zadne masakry?Co napr.Fritz Knochlein u Le Paradise,nebo Oroudore,A co se tyce malmedy,tam to je snad jasny.Joachim Peiper za to dostal trst smrti i jeho 74 "nevinych druhu",trest mu byl zmenen na dozivoti a v roce 56 byl propusten.Jenze ho stejne v 76 hnuti odporu oddelalo.
   A ke knize staci rict jen to,ze Williamson je brit tudiz ostrovan,o nac.teroru nevi zhola nic,je to pouha glorifikace SS, z literarniho hlediska je kniha velmi slaba.
Zobrazit všechny komentáře k: Krví nasáklá zem