Kniha je podobná předchozí publikaci stejného autora (SS - Hitlerův nástroj teroru), některé části jsou snad doslova stejné. Tato publikace se ovšem zabývá pouze bojovými akcemi Waffen-SS. Autor popisuje účast divizí SS na všech taženích německé armády (Francie 1940, Balkán 1941, Barbarossa, Demjansk, Charkov, Kursk, Čerkassy, Narva, Normandie, Arnhem, Ardeny, bitva o Budapešť). Na rozdíl od některých jiných publikací západních autorů je největší prostor věnován bojům na východní frontě.

Výhrady ovšem lze mít k autorově pohledu na SS, celou knihou se nese obdiv k hrdinství a chrabrosti vojáků SS. Autor se zaměřuje hlavně na elitní divize (Leibstandarte, Das Reich, Hitlerjugend apod.), o protipartyzánských a jiných trestných operacích (varšavské ghetto apod.) zde zmínku nenajdeme. Válečné zločiny jednotek SS jsou také popsány velmi bagatelizujícím způsobem. Např. jedna z kapitol se nazývá „Masakr v Malmédách“, ale o postřílení zajatců se zmiňují jen dvě věty, zbytek kapitoly je oslavou hrdinských činů Joachima Peipera.

Je to taková populární četba, bez větší hodnoty, místy připomíná spíše německé válečné propagandistické časopisy. Kladem knihy jsou zajímavé fotografie, většinou ze soukromých zdrojů.