Komentáře k: Krví nasáklá zem

Zpět na: Krví nasáklá zem
 • Krví nasáklá zem

  edy 11. 1. 2011 16:53
  mám také tuto knihu a musím říct, že je to slabota. Navíc je tam dost chyb a překlepů: ve větách chybí slova atp. Když jsem to četl, byla to docela katastrofa. Souhlasím s tím, že SS byly elitní jednotky, ale pokud říkáme A, je třeba říci i B. Právě tyto jednotky se podílely nečastěji na východní frontě na vyvražďování nevinného obyvatelstva. Ve wehrmachtu zabijáci z SS většinou oblíbeni nebyli. Také mě přijde kniha jako glorifikace SS-áků. Vyzdvihování jejich úspěchů v boji, jejich hrdinství, ale že za nimi byly tisíce mrtvých autor jaksi pozapomněl.
 • nic moc

  tom 2. 12. 2007 00:52
  mám ji doma, ale nehodnotím ji také nějak vysoko..fotografie mi také nepřijdou nějak extra
 • Kniha

  Jardys 30. 9. 2005 11:19
  Podle mého názoru hodně dobrá kniha pojednávající o bojích Waffen SS,nikoli o vyvražďování lidí jak si mnozí podle názvu myslí.
 • Obsah

  Štěpán 27. 9. 2005 14:06
  Celkem čtivá kniha, ale uvítal bych více informací o výzbroji zbraní SS.
 • Blbove

  senator 1. 7. 2005 22:27
  Panove panove. Tuto knihu mam nejake 2 az 3 roky a za tu dobu jsem ji precetl aspon 30 krat!!! A musim rici ze je to jedna z nejlepsich knih zabivajicich se jednotkami WAFFEN-SS!! Jsou i lepsi proto rikam jedna z nejlepsich!! Ja osobne jednotky SS obdivuji ( a nejsem nacista!!) a proto me strasne zajimaji jejich bitvy!! Jestli udelali neco proti lidskosti(jako ze jo!!) neda se nic delat, byla valka!! Delali to rusove, americani, japonci i nemci!! Co se tyce Joachima Peipera, zastavam nazor ze patril k nejlepsim velitelum v celem WEHRMACHTU!!! Pri operaci v Ardenach v roce 1944, nechal sve jednotky jit pres noc a kousek dne bez neho a narazili na mensi spojeneckou jednotku a museli se nemci stahnout!! Kdyz se vratil dal okamzite rozkaz k utoku a za chvili bylo hotovo!!! Nebo pri óperaci "JARNI PROBUZENI", on a jeho jednotka postupovali porad dal, dokud nedostal rozkaz k ustupu!!! Tato kniha je skvela v tom, ze je zde vsechno! Od zalozeni, pres vycvik, prvni bojove nasazeni, az po neslavny konec!!(Pro SS) Takze je super jen je pro vas o spatnych vojacich o vojacich kteri PROHRALI VALKU!!!
 • Nepochopitelné

  Ivan 21. 11. 2004 21:39
  Autor je zřejmě další propagátor nacismu a fašismu. Jak je možné, že takovéto knihy oslavující zvrhlé zločiny mohou vycházet?
  • Re: Nepochopitelné

   tomasek 11. 5. 2005 09:48
   Tu knihu mám doma-je celkem obstojná a píše se v ní na 99% o bojích-proto ta kniha asi vznikla, ale střízlivější pohled na celkovou věc o Waffen SS je dle mě v knize Peklo na východní frontě.
 • Waffen SS

  Tomáš 21. 7. 2003 17:48
  Autor se zřejmě zaměřil na Waffen SS,nikoli Algemeine SS.Waffen SS nedělali dozorčí v koncetrčních a vyhlazovacích táborech.A onen masakr v Malmedách je velice spekulativní,jsou dokonce fotky kde mrtví Američané mají v rukou zbraně.To mohlo zanmenat,že se pokusily o útěk,tudiž je mohli zastřelit.
  • Re: Waffen SS

   Scy. 12. 5. 2008 12:47
   Zřejmě jsi úplně mimo. Jednak je to markantní z tvého písemného projevu; nevíš ani, jaké "i" a "y" se píše v příčestí minulém a chtěl bys diskutovat o problematice malmédského masakru a J. Peiperovi, jednak je to jasné z té nesmyslné rádoby deduktivní konstrukce. Vcelku je mi tě líto.
  • RE: Waffen SS

   jochen 21. 12. 2003 20:55
   Aha,takze waffenSS nedelali,zadne masakry?Co napr.Fritz Knochlein u Le Paradise,nebo Oroudore,A co se tyce malmedy,tam to je snad jasny.Joachim Peiper za to dostal trst smrti i jeho 74 "nevinych druhu",trest mu byl zmenen na dozivoti a v roce 56 byl propusten.Jenze ho stejne v 76 hnuti odporu oddelalo.
   A ke knize staci rict jen to,ze Williamson je brit tudiz ostrovan,o nac.teroru nevi zhola nic,je to pouha glorifikace SS, z literarniho hlediska je kniha velmi slaba.
 • Název

  Pete 3. 5. 2003 17:35
  Pokud vím, plný název knihy je "SS-krví nasáklá zem", alespoň takto ji zakoupíte v knihkupectvích.
Zpět na: Krví nasáklá zem
 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.