Muzeum lehkého opevnění Ústí nad Labem-Hostovice

Muzeum lehkého opevnění vz. 36 Ústí nad Labem - Hostovice v objektu rekonstruované pevnůstky vz. 36 č.186/XI. Trmice.

Muzeum se zabývá rekonstrukcí jednoho z objektů československého předválečného opevnění budovaného v letech 1935-1938. Založeno bylo z iniciativy členů zájmového spolku KVH Trmice v polovině roku 2005. 
Muzejní expozice je dovážena na otvírací dny a její obsah je obměňován a rozšiřován. Ve střelecké místnosti objektu se návštěvník seznamuje s historií předválečné armády a opevnění v Československu. Nedílnou součástí prezentace jsou předměty ze sbírek klubu jako například dobové uniformy, fotografie aj. Základními kameny expozice jsou dva těžké kulomety z výzbroje předválečné československé armády, kterými bylo lehké opevnění tehdy vyzbrojováno TK vz. 37 a TK vz. 7/24. Třetím kulometem je od roku 2010 lehký kulomet ZB 30J z výzbroje jugoslávské armády, pozdější vývojová etapa kulometu vz. 26. 
Návštěvní dny bývají několikráte do roka rozšířeny ve spolupráci s KVH Ústí nad Labem o tématické akce při různých významných výročích - např. vylodění v Normandii, Tobruk, nebo při regionálních kulturních akcích - např. Dny evropského kulturního dědictví.

Oficiální stránky muzea: http://www.lo36.cz