Zbraně a technika

  • *
    Vyplňte prosím jméno
  • *
    Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
  • *
    Napište text dotazu
  • (maximálně 5 souborů, každý do 500kB)
  • *
    Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

  • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
    Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

    Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
11-20 z 104
1 2 3 4 5 >>
Po
Radek Křížek - 25. 7. 2012

Dobrý den, velice Vás prosím o pomoc při identifikaci fotografie a techniky na ní zobrazené (viz. příloha). Fotografie je z webu p. Doležala (http://www.dolin.estranky.cz/fotoalbum/FOTO-1939-1945/Hrusky-1945/). U fotografie je popisek, že se jedná o železniční stanici Bělá nad Radbuzou, což se domnívám, že není správně. Prosím o identifikaci dle legendy na fotografii: 1.-2. Typ stroje a příslušnost k jednotce 3. Nápis na ceduli 4.-11. Příslušnost k jednotce Místo a datum pořízení snímku. Mnohokrát děkuji za Vaši případnou odpověď. Křížek Radek

Jiří J. - 13. 5. 2012

Dobrý den,mám prosbu. Nemůžu nikde zjistit, určit tento dělostřelecký granát. Nemá žádnou roznětku, je to pravděpodobně průrazná protipancéřová střela, je dost neobvykle těžká oproti střele plněné trhavinou. Prosím o váš názor. Nález učiněn v oblasti Ostravsko-Opavské operace.

Vrog - 2. 1. 2012

Zdravím, chtěl bych se zeptat, kdy začala být vozidla WH maskována jinak, než čistě šedou. Pokud se tak dá říct, od kdy začali Němci doplňovat panzergrau zelenou (hnědou) kamuflážní barvou a od kdy začala být vozidla již v továrně vyvedena ve žluté barvě a od kdy můžeme počítat s ambushem? Díky za odpověď

Radovan Machek - 28. 12. 2010

Dobrý den, nevíte o jaký nůž se jedná? Vyryto "DEUTSCHES ARMEEMESSER" Děkuji.

Radexx - 19. 12. 2010

Dobrý den. V memoárové literatuře jsem se dočetl, že sovětské raketomety BM-13 používaly i protipancéřovou munici, jinak jsem o tom nikde nic nečetl. Mohli byste o této munici, jëstli existovala, něco napsat. Děkuji.

kosic12 - 28. 10. 2010

Chtěl bych se zeptat, zda se tanky Pz 38 mohly zúčasnit bojů o Stalingrad. Pokud ano, s jakým označením?

warhammer - 8. 10. 2010

Nazdar. <br> Co je pravdy na existenci supertěžkého tanku známého pod krycím označením Mouse? Jaké měl parametry, historii, bojové schopnosti? Dá se vůbec supertěžký tank použít v bojových doktrinách 21. století a nebo je existence supertěžkého tanku v moderní době zbytečná? A pokud ano, nebylo tomu tak i za 2.sv.války? (Zde narážím na Hitlerovo megalomanství - největší děla, největší tanky atd.) Děkuji za případné odpovědi.

Lonský - 21. 7. 2008

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaké typy pum se používaly k náletům na města a jaký měly účinek. Děkuji.

Jan Poláček - 30. 5. 2010

Dobrý den, dostala se ke mně zajímavá přilba. Vypadá jako přilba předválečné čs. armády, ale je černá a nemá rozdvojený řemínek pod bradu. Můžete mi prosím říci jaké složky a v jakém období tyto helmy používaly? Děkuji.

Lasy - 17. 3. 2008

Dobrý den, můžete mi prozradit něco o: Lehký tank Adamov AH 43 viz. http://worldwariind.wz.cz/pictures/ceskoslovensko/tanky/Adamov1.gif Děkuji

11-20 z 104
1 2 3 4 5 >>
Po