Všeobecné a nezařazené

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
51-62 z 62
<< 3 4 5 6
Po
julius novosad - 7. 3. 2006

Dobrý den chci se zeptat: kdy padl poslední voják a kde je pochován? Dík za odpoved

RedBull - 28. 3. 2006

Dobrý den byl někým okupován za druhé světové války ministát Andorra?

Pavel Aubrecht - 25. 3. 2006

Mám dotaz ohledně II. sv. války, zda existovaly nějaké plány Německa na obsazení neutrálních států, dále proč se k Německu nepřipojilo Španělsko a proč nedošlo k okupaci Gibraltaru?

Agin - 19. 3. 2006

Dobrý den, potřebovala bych zjistit něco o ostrovech, které slouží jako vojenské základny. Co jsem zjistila, že většina pochází již z druhé světové války. Můj dotaz tedy zní: kdy a jak k nim přišlo třeba USA nebo Rusko. Děkuji A.

Tomáš Jachek - 14. 3. 2006

Dobrý den, měl bych dotaz. V historii, a to nejen druhé světové války, se používá např. pro sudetské Němce, kteří rozvraceli naši republiku zevnitř, výraz „pátá kolona“. Zajímalo by mě, podle čeho tenhle výraz vzniknul? Předem děkuji.

Alfons - 11. 1. 2006

Chtěl bych se zeptat jestli v Itálii měli nějaké elitni jednotky jako byly SS???

Rixen - 19. 2. 2006

nevíte kdo velel polským armádám Modlin, Pomořany, Poznaň, Lodž, Krakow, Karpaty, Narew a Prusy?

Lukas - 14. 2. 2006

Mám dotaz ke španělské občanské válce. Před válkou musela být ve Španělsku nějaká armáda. Na čí straně pak bojovala? Jak poznám rozdíl mezi vojákem z Francovy armády a mezi vojákem bojujícím proti Francovi? Dále by mě zajímalo, jak se nazývali a popřípadě jakou měli výstroj a výzbroj.

Lukáš Ondra - 1. 2. 2006

Dobrý den, není mi známo jak zemřel Oskar Schindler. Děkuji za odpověď

G (zase já) - 12. 1. 2006

Dobrý den, ve FAQ máte napsáno, že 2.SV skončila 9.května 1945. Proč tedy slavíme už 8.května? Jak je to tedy správně? Četl sem přepis dokumentu německé kapitulace (myslím, že na těcto stránkách) a byl podepsán těsně před půlnocí a bylo tam s okamžitou platnosí, tak jsem zmatený. Potřeboval bych vědět, kdy tedy válka skončila. Nechci vědět, co se říká, ale jak je to správně z historického a diplomatického hlediska. Dost jsem se chytil s učitelkou kvůli tomuto, tak by mě to moc zajímalo.

Harry - 11. 1. 2006

Měl bych 3 dotazy: 1.Jaký je rozdíl v britském leteckém znaku, pokud je za modrým kruhem eště žlutý kruh. A jaký je rozdíl v americkém znaku, pokud je uvnitř bílě hvězdy červené kolečko? 2. Koupil jsem si modýlek německých kasemat kdesi v Normandii(nebo v jižní Francii(operace Dragoon)) a jsou uvnitř i vojáci na kajaku(možná kanoi), chtěl bych se zeptat jestli někde něco takového použili?(mají nášivky Britských Commandos) 3. Třetí dotaz sem moc nepatří, ale zeptám se. Slyšel jsem žě, český samopal má menší ráži než 9mm. Je to pravda? Dík za odpovědi.

Zuzka - 4. 1. 2006

Proč válka začala?

51-62 z 62
<< 3 4 5 6
Po