Rudá armáda, Sovětský svaz

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • (maximálně 5 souborů, každý do 500kB)
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
11-20 z 46
1 2 3 4 5 >>
Po
Martin - 24. 10. 2008

Vasilij Grigorjevič Zajcev jakou používal pušku jestli se to dá zjistit ? děkuji

lizanec radek - 28. 9. 2007

Viděl jsem na originálních fotkách ze 2. světové války fotky kde jsou vojáci Rudé armády v maskáčích - a to jednak v tzv. dubakoch, ty znám, ale viděl jsem i fotky kde mají maskáče zelené s bílými fleky. Snad to má imitovat břizu. Podobné měli i ruští paragáni v 70 - 80 letech. Děkuji.

marcelino1 - 25. 11. 2007

Dobrý deň, existoval na ruskej strane nejaký ekvivalent Waffen-SS (nemyslím armádne gardové jednotky) vytvorený napr. v rámci NKVD alebo inej organizácie?

WOLF33 - 4. 10. 2007

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat na postavu Jevgenije Bessonova. Mám knihu Tanky útočí a z popisků se mi ta knížka zdá nějaká podezřelá, taková ta rychlokvaska. Existoval nějaký Jevgenij Bessonov, velitel tanku v gardové jednotce? Díky.

Marcel - 15. 5. 2007

Dobry den. Dopocul som sa o operacii Mars, ktoru vykonala sovietska armada niekde pri Stalingrade, ale nebola uspesna. Mohli by ste mi prosim povedat nieco blizsie o tejto operacii?

Radex - 7. 4. 2007

Dobrý den. Bylo by možné zjistit, kolik tanků a jakých typů měl 21. mechanizovaný sbor sovětské armády k 22. červnu 1941?

guderi - 25. 4. 2007

Dobrý den, nedávno jsem dočetl knihu Ivanova válka. V knize je na můj vkus až nápadně často zmiňována americká materiální pomoc Rusům a celé to na mě dělalo dojem, že nebýt této pomoci, tak Rusko prohrálo válku. Měla tato pomoc opravdu tak velký význam?

Radex - 30. 4. 2007

Dobrý den. Na internetu byl publikován článek o D. F. Lavriněnkovi, údajně nejúspěšnějším tankovém esu sovětské armády za 2. světové války. Byl skutečně nejúspěšnější? Existuje nějaký žebříček sovětských tankových es? Jsou dostupné údaje o nějakých dalších sovětských tankových esech v češtině? Děkuji za eventuální odpověď.

thf - 23. 4. 2007

Dobrý den, jak to bylo za druhé světové války s aktivitou sovětských ponorek? Vím jenom o potopení jedné lodi (jméno bohužel nevím), kdy došlo k cca 3500 obětem. Jinak mi o sovětských ponorkách není nic známo (počty, základny (Balt, okolí Murmanska, Černé moře), Vladivostok?). Zasáhly někdy sovětské ponorky i přes smlouvu o neútočení proti Japonsku? Děkuji

Martina Mrázková - 13. 2. 2007

Ruské město Leningrad bylo obklíčeno nacistickými jednotkami. Kolik dnů trvalo jeho obléhání?

11-20 z 46
1 2 3 4 5 >>
Po