Pevnosti a opevnění

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
1-10 z 13
1 2
Po
Dávid Mati - 11. 12. 2009

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či sa nachádzali nejaké opevnenia či obranné postavenia niekde v okolí Košíc (mám na mysli najmä vybudované čs. predvojnovou armádou, ale aj príp. nemecké, či iné). Hľadal som aj pri maďarských hraniciach, lebo podľa plánov tam mala byť tuším línia ľahkých opevnení, ale nič som nenašiel. Ďakujem za odpovedanie.

miko - 6. 11. 2008

Dobrý deň chcel by som sa spýtať koľko prostriedkov a peňazí bolo vynaložených na stavbu Atlantického valu. Za odpoveť vopred Ďakujem

Pavel Nečekal - 2. 2. 2008

Dobrý den, zajímalo by mne jestli by bylo možné, někde na internetu, nebo v knižní podobě nalézt informace o využití lehkého opevnění severovýchodně od Ostravy (tzv. "Záchytný hák na řece Olši") Německou armádou. Zajímaly by mne druhy jednotek a počty mužstva a techniky. Také by mne zajímal prostor od Bohumína, přes Orlovou a Karvinou po Český Těšín celkově, jaké zde probíhaly osvobozovací boje a jaké jednotky zde byly umístěny, také mapy s pozicemi a podobně...Předem děkuji za odpověď.

Václav Dobiáš - 12. 2. 2008

Dobrý den, můj dotaz se týká přítomnosti A. Hitlera na čs. opevnění. Viděl jsem několik fotek jeho inspekcí v severních Čechách na lehkých objektech, chtěl bych se zeptat zdali se účastnil nějakých testů odolnosti na těžkém opevnění (resp. tvrzi)? Dále jsem se dočetl, že přepadení belgické tvrze Eben-Emael bylo nacvičováno na objektech v Orlických horách, nevíte zdali to je pravdivá informace a pokud ano, tak na kterých?

Tomáš Neumaier - 23. 1. 2008

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, co měla být belgická pevnost Eben-Emael a jestli existuje nějaká dokumentace této pevnosti či přilehlého okolí.

Čermák - 29. 7. 2007

Dobrý den, před Rokycanským vojenským muzeem stojí dvoustřílnový objekt čs. opevnění vz. 36. Rád bych věděl jestli je původní, byl dovezen nebo je to replika a zda-li tam vedla nějaká linie.

Tuma - 27. 5. 2007

Dobrý den, sháním jakékoliv informace o německých bunkrech umístěných kolem Jihlavy. Kdy byly postaveny, k čemu sloužily apod.? Jsou třeba nějaké internetové stránky kde bych o nich mohl něco zjistit?

Zeman Tomáš - 30. 8. 2007

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali existuje publikace zabývající se souhrně prvorepublikovým čs.opevněním v rámci celé republiky. Děkuji

ropik2 - 27. 7. 2006

Dobrý den, prosím o jakoukoli informaci o řopíku mezi Majdalenou a Suchdolem nad Lužnicí. Nachází se téměř u hlavní silnice vedoucí podél železnice (strážní domek).

djbeat - 6. 10. 2006

Dobrý den chtěl bych se prosím vás zeptat, co na kvalitu našich bunkrů říkali Němci. Děkuji.

1-10 z 13
1 2
Po