Holocaust, koncentrační tábory, válečné zločiny

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
11-18 z 18
1 2
Po
Alfons - 26. 10. 2007

Co přesně znamenalo "Arbeit macht frei"?? A bylo na vstupu u každého koncetračního tábora??

Stillgar - 14. 8. 2007

Teď jsem si prečetl dotaz ohledně hromadné vraždy civilistů rukama SS během pražského povstání v Krči. Já se v Krči narodil a furt tu žiju, ale tu ulici vůbec neznám, nevíte někdo, kde je resp. kde byla? Je tam nějaký památník? Samotného by mě to moc zajímalo. Předem děkuji za odpověď.

Dragunov - 21. 2. 2007

Dobrý den, během povstání jednotky SS na Pankráci povraždily skupinku civilistů (údajně v Úsobrnské ulici). Rád bych se dozvěděl bližší informace. Existuje ještě budova kasáren RAD ve Veleslavíně, která byla zmíněná v jedné z předchozích odpovědí? Pokud ano, tak kde se nachází? Děkuji

Václav Schwertschal - 1. 5. 2006

Dne 10.června bylo nacisty vyvražděno malé městečko v Západní Evropě. O jaké město šlo a na území jakého státu se nalézalo?

Simona - 8. 11. 2006

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaké informace ohledně žen v koncentračních táborech. Dělám projekt do školy a zajímalo by mě, jestli nemáte na toto téma nějaké odkazy. Díky moc!

Maverick - 15. 7. 2006

Chcel by som sa opytat co bola Treblinka castou KT v Oswiencime, alebo ci to bol samostatny KT. Dakujem

Maverick - 3. 6. 2006

Mohli by ste napisat o co sa vlastne pokusali nemecky vedcovia (geneticky inzinieri)? Chceli zostrojit supervojaka? Pracoval doktor Mengele v KT v Osviencime?

annia - 22. 6. 2006

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Týká se to 2. světové války. Někde jsem se dočetla o zločinu, který byl za tu dobu spáchán (a že jich nebylo málo), mám pocit, že se to stalo v Polsku. V nějakém lese... Že tam byl popraven poměrně velký počet lidí... No, zajímalo by mě, kde a kdy se to stalo a jestli jsou o tom známy ještě nějaké podrobnosti. Snažila jsem se o tom vyhledat nějaké infomace na internetu, ale bohužel bezvýsledně. Děkuji moc.

11-18 z 18
1 2
Po