Holocaust, koncentrační tábory, válečné zločiny

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
1-10 z 18
1 2
Po
Eva Hnizdova - 30. 11. 2017

Zajímalo by mě, jaká byla adresa shromaždiště Židů před transporty v Praze 7, a jak se ulice jmenovala před okupací a jak se jmenuje nyní. Mnozí moji příbuzní odtamtud byli deportováni.

Lukáš Kejík - 26. 6. 2017

Dobrý den, mám na Vás trochu nezvyklý dotaz, možná asi ani nebude možné odpovědět, ale snažím se to řešit právě přes všechny weby o WW2. Jedná se o to, jestli víte, nebo znáte - máte kontakt na někoho, kdo navštívil hlavní koncentrační tábory po Evropě a nejznámější masové hroby. Určitě u nás v ČR je několik historiků nebo nadšenců, kteří o tom píší, ale zajímá mě jestli někdo dokázal tohle všechno navštívit. Za každou informaci budu vděčný. Děkuji Kejík

Eva Novotná - 26. 4. 2016

Hledám doklady o event. vyhláškách, které po uplatnění Norimberských zákonů na půdě Protektorátu upozorňovaly protektorátní občany na nevhodný kontakt s židovskými spoluobčany. Kromě letáků Vlajky jsem v publikovaných dokumentech zatím nic neobjevila, jako dítě jsem 2.válku zažila. Děkuji.

Pauldurova Daniela - 5. 3. 2015

Lze zjistit jména popravených v Katyni? Jedná se o mého děda, o kterém rodina neslyšela od začátku války. Po válce byl hledán Červeným křížem, ale bez úspěchu.

M. S. - 6. 1. 2013

Co je známo o tom, že do Katynu, kde byli postříleni Poláci, Němci přivezli i několik amerických důstojníků?

Lenka Sahulová - 24. 3. 2011

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, jestli je zveřejněn Schindlerův seznam, a pokud ano, jesli je v něm jméno Klauz. Byl to můj pradědeček a vůbec netuším co se stalo. Znám jen jeho příjmení a chtěla bych se o něm dozvědět více. Je totiž možné, že je židovského původu. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Lenka Sahulová

zdenek - 2. 6. 2009

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak dopadli vykonavatelé smutně proslulého lynche amerického pilota P-47 D JOHNA H. BANKSE, který byl doslova ubodán rozzuřenými Němci v Lomu u Mostu? Proběhl po válce nějaký soud s viníky masakru u Lomu?

BROX - 29. 7. 2008

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na podrobnosti události zvané "hon na zajíce" (Hasenjagd), která se odehrála v Rakousku v únoru 1945. Mělo jít o pochytání sovětských uprchlíků z Mauthausenu za aktivní účasti místního obyvatelstva. Případně bych chtěl požádat o doporučení nějaké dostupné literatury k tématu (nejlépe v angličtině). Díky.

Miroslav Cermak - 3. 5. 2008

Dobrý den, Stalin požadoval po porážce Německa okamžitě popravit 50.000 německých důstojníků? Je to pravda?

makovec - 30. 11. 2007

Dobrý den. V popiscích k fotografiím průkazů jsem narazil u průkazu "vlajkaře" na toto: "její předáci jsou pozatýkáni a posláni jako tzv. čestní vězňové do koncentračního tábora Dachau". Co znamená to označení čestný vězeň? To v Dachau existovalo něco jako "fešácký" kriminál?

1-10 z 18
1 2
Po