Německo, Wehrmacht

  • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
    Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

    Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
1-2 z 2
Po

V mnoha sdělovacích prostředcích (iDNES/MF Dnes, Novinky/Právo, iHned, chyby se bohužel dopustil i Český rozhlas aj.) je chybně uvedena funkce SS-Obergruppenführer a General der Polizei Reinharda Heydricha jako říšský protektor v Čechách a na Moravě (Reichsprotektor in Böhmen und Mähren).

Je často tradovaným mýtem druhé světové války, že Adolf Hitler nařídil v květnu 1940 proti vůli generála Gerda von Rundstedta, velitele německé skupiny armád „A“, zastavit německé tankové jednotky postupující k Dunkerque a tím umožnil evakuaci Britských expedičních sil (BEF) z prostoru tohoto francouzského přístavu, přičemž byl motivován snahou nezpůsobit krveprolití v řadách britských jednotek, a tím naklonit britskou vládu k uzavření míru za podmínek pro Německo výhodných.

1-2 z 2
Po