Komentáře k: So oder so. Řešení české otázky podle německých dokumentů

Zpět na: So oder so. Řešení české otázky podle německých dokumentů
 • vzpomínky mě babicky

  Jirka 26. 12. 2018 17:17
  Moje teta - zhruba v roce 1942 měla nastupovat do první třídy a mému otci byly cca 4 roky -tak babička byla na nějakém příslušném úřadě "presvedcovana" že aby děti dala zapsat do německé školy a ne do české.Nejdrive slibama a poté když německý úředník neuspěl, tak vyhruzkama. Dotyčný ji doslova řekl, že Češi skončí jako Židé...babička se přesto nedala a poslala děti do české školy..
 • Vyhlazení/vyhnání

  L.K. 1. 9. 2009 17:54
  Nevěřim tomu,protože zřízení Kuratoria pro výchovu mládeže a vysoká porodnost v Protektorátu,nemůžu věřit tomu,že lidé s "nenordickými" vlastnostmi by byli někam stěhováni.Copak je známo,že by se v Německu pořádali pogromy na takové lidi nebo byli vyháněni?!
  • Re: Vyhlazení/vyhnání

   neston 23. 3. 2011 16:19
   Kuratorium působilo hlavně v protektorátu, tedy nikoliv v říši, což vyplývá již z celého názvu té organizace „Kuratorium pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě.

   Nedávno mě navštívil spisovatel z Britanie a přivezl z koncentračního tábora Ravensbrűcku, několik kopií archů seznamu jmen, příjmení, dat narození, země původu, politická příslušnost a hlavně evidenčních čísel.
   V evidenci koncentračních táborů třetí říše lze dodnes dohledat osoby zde vězněné, které prošly branou tábora a dostaly číslo. Většinou jsou evidovány podle data vstupu.

   Právě v těchto dokumentech lze zjistit že se v Německu pořádaly pogromy na německé demokraty, německé židy, německé cikány. Totéž platilo i těch samých českých skupinách obyvatel. U nás třeba cikánské tábory Lety u Písku, nebo u Hodonína, byly typickými shromažďovacími místy odkud byli vězněné osoby deportovány do KT.
   Zde se lze přesvědčit, kdo sem byl deportován od začátku obsazování KT vězněnými osobami.
   Samozřejmě, že jsou zde různé národnosti a už podle jmen a politického zařazení (za jaký delikt) se dá usoudit předpoklad deportace.
   Takže nikdo nemůže říci, že se nemůže sám na vlastní oči přesvědčit, že nebyl někdo deportován podle zmíněných kritérií.

   Chápu, že i když se kdokoliv přesvědčí bádáním v archivech, tak ještě nemusí uvěřit, ale to je pouze jeho subjektivní dojem a nelze jej bez důkazů předesílat.

   Jako příklad uvedu biskupa anglikánské církve Richarda Williamsona, který svými výroky, "že tomu nevěří", veřejně zpochybnil například existenci plynových komor.
   Nezbylo nic jiného, než mu poslat očité svědectví, že i v Ravensbrűcku taková komora stála.
   Biskupovi jsem veřejně poslal, protože u něj, jako vysoce postavené církevní osobnosti hrozilo nebezpečí z prodlení, že svoje domněnky bude dál kázat.

   Zde diskutujícím nevěřícím Tomášům doporučuji studujte archivy.
   Na druhou stranu je fakt, že kdo nevěří a nechce, ať již z jakýchkoliv důvodů, neuvěří i kdyby se na to díval.
   Aby nevěřící prohlédli, budou nuceni si takovou situaci prožít a sami na sobě vyzkoušet, co to byla nacistická doktrína v Kuratoriu (KVMČM) a hlavně mimo něj.
   • Re: Vyhlazení/vyhnání

    J.T.Foltyn 26. 12. 2014 22:40
    Hitler nebyl normální, hotový psychopat. Prohlasoval nordickou, arijskou rasu jako nadrazenou a sám byl vzhledove tmavý s temnýma ocima a navíc 2/3 jeho officírú nemelo ani blond vlasy ani modré oci. Dokonce se spekuluje, ze byl z 1/4 zidovského púvodu.
  • Re: Vyhlazení/vyhnání

   egli 1. 9. 2009 20:05
   Nějak jste nám nesdělil, kterému německému dokumentu konkrétně "nevěříte"?
   • Re: Vyhlazení/vyhnání

    L.K. 2. 9. 2009 20:54
    Já nepopírám nějaký dokumenty,jen se mi nechce věřit,že by žřizovali Kuratorium pro výchovu mládeže,obdobu Hitlerjugend a potom by někoho vysidlovali...
    • Re: Vyhlazení/vyhnání

     Cornwael 5. 2. 2010 07:38
     Kuratorium vzniklo jako prostředek výchovy pro Čechy kategorie "dobré rasy" a "dobře smýšlející". Za nejhorší Němci považovali "dobré rasy" a "špatně smýšlející", ti měli být vyhubeni bez výjimky. Nezapomínal bych, že Němci při své disciplíně všechny dokumenty mysleli opravdu vážně a že tyto koncepce měli v úmyslu uskutečnit. Jen bych připoměl, že Češi a Němci nikdy nežili v harmonii, neuplynulo 50 let aby nedošlo k nějaké válce mezi námi. Taky jsme díky naši houževnatosti zůstali jedinným velkým slovanským národem tak daleko na západě, stačí se podívat na narodnostní mapku z konce 19.stol.
 • pochyby

  ervin 26. 3. 2006 21:45
  V knize kterou jsem četl: Češi ve wehrmachtu, byla zmínka o Heidrichově rasové studii, kde hodnotil Čechy jako vhodnější k poněmčení než Rakušany.
  • Re: pochyby

   worchester 27. 3. 2006 07:54
   Nacisté prováděli výzkum o Čechách s nordickými rysi a zjistili, že procento Čechů s nordickými rysi je několikanásobně vyšší než u Rakušanů a Němců. Po té v tichosti tento výzkum ukončili.
   • Re: pochyby

    Joseph Thomas Foltyn 26. 12. 2014 21:48
    Múze mi nekdo vysvetlit proc je tomu tak? Nejvetsí slovanský národ Rusové jsou vetsinou plavovlasí s modrýma nebo zelenýma ocima. Je tu nejaká konekce mezi skandinávci a nás slovany?
 • so oder so

  Škrábek Josef 17. 5. 2005 22:36
  je možno číst němec¨ké originály na internetu?

  [email protected]
 • tak jako tak ...

  Honza M. 14. 10. 2002 17:08
  Nevýhodou této knihy je, že jen málo využívá zahraniční edice a z českých využívá ty, které vyšly ještě před '89 (ty pochopitelně nejsou falšované -pokud vím, ale účelově vybrané), což je na jejich výběru poznat.
  • RE: tak jako tak ...

   egli 25. 7. 2003 18:07
   příliš nerozumím, zahraniční edice využívá velmi podstatně (Boberach, Domarus, ADAP, Picker a spousta dalších) a velmi podstatně využívá i zahraničních archivů (Bundesarchiv Potsdam, Koblenz, Berlin, Nationalarchives Washinghton, Institut für Zeitgeschichte Mnichov apod.).

   Edice se mi zdá naprosto reprezentativni. Minimálně polovina dokumentů je citována na základě archivních originálů (meldungy RSHA apod.).
   • RE: tak jako tak ...

    ASD 18. 1. 2005 03:41
    nemám tuto knihu, ale pokud to půjde pořídím si ji.

    Citáty A.H. a R.H., jejich popisy Čechů jsou nelichotivé, ale s hrůzou v nich cítím trefné jádro.

    "Musím všem českým žádostem o povolení k ustavení vlastního vojska odpovědět kategorickým NE. Neboť každý Čech, pokud je neozbrojen, je svou podlézavostí, a když ozbrojen, pak svým velikášstvím, nanejvýš nebezpečný."


    "V těchto územích se dobrota pokládá za slabost. Slovan vlastně ani nechce, aby se s ním nakládalo jako s rovnoprávným, a je zvyklý na to, že vrchnost s ním příliš neobcuje."
    • RE: tak jako tak ...

     Zik 6. 12. 2008 19:46
     ...no, a jak je vidět, Hitler se pěkně spletl. Češi, Poláci, Rusové, Srbové, ti všechni ani náhodou neměli chuť, aby s nimi jednala jako s méněcennými. Češi zabili Heydricha, bojovali v RAF, v severní Africe, v Rudé armádě. Poláci bojovali jako málokdo. Rusové skončili v Berlíně. Slované obsadili největší podíl rozlohy Evropy. To by těžko dokázali servilností.
     • Re: RE: tak jako tak ...

      J.T.Foltyn 26. 12. 2014 22:35
      Dekuji za vás príspevek. Vyjádril jste se opravdu odborne. Stalin byl despot a vrah milionú svých lidí, ale Ceský národ by mu a vsem chrabrým padlým sovjetským vojákúm mel být vdecný, ze vyhráli válku nad nemci. Jinak by vetsina ceského a moravského národa skoncila na Sibiri.
Zpět na: So oder so. Řešení české otázky podle německých dokumentů
 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.