Komentáře k: Hon na Bismarck

Zpět na: Hon na Bismarck
 • Bismarck

  Stry 22. 12. 2005 15:01
  Bismarck mel zničene kormidlo a střední šroub. To pusobilo velky hydrodinamicky odpor. Navic ve strojovně kormidel byla díra, díky ktere voda do strojovny proudila a zase vytekala při kolíbani lodi na vlnach. Proto se tam nemohl potopit potapěč, protože by ho to hned zamasakrovalo.
  Jen na okraj kdyby Němci poslali Bismarcka a Tirpitze zarověň, neměli proti nim Britové co postavit. Jediné lodě, které se mohli s loděma třídy Bismarck měřit byla třída King George V. a ty měly britové jen dvě 3. se stavěla.
  • Re: Bismarck

   hurricane 16. 7. 2007 08:28
   Ty si myslíš, že Bismarck i s Tirpitzem by měli šanci? To je ale pěkná blbost! Ber to tak: i kdyby se Räder postavil na hlavu, přišlo by to, co přijít muselo. Prostě, ani Bismarck s Tirpitzem, by prostě neměly šanci. Ten masakr by byl akorát dvakrát větší.
   • Re: Bismarck

    hranicar 12. 8. 2008 20:44
    chlapci fantazirujete tu. Již jsem reagoval na karluv příspěvek. nebýt náhodného zásahu do kormidla bismarku, možná byste se ještě divili kdo by vyhrál. Navíc Tirpitze němci neschovávali jako hromadu šrotu. Přečtěte si něco o pokusech o potopení tirpitze a budete se divit kolikrát se o to různými způsoby marně pokoušela US NAVY - neúspěšně.
    • Re: Bismarck

     Jakub Skalický 12. 8. 2008 20:52
     Náhodný zásah do kormidla Bismarcku byl stejně náhodný jako zásah Hooda, čili to bylo 1:1.

     Tirpitz byl až na výjimky ukrytý v norských fjordech - v březnu 1942 během výpadu proti PQ-12 měl Tirpitz poměrně štěstí, nedůstojnou operaci proti Špicberkám netřeba připomínat. Limitoval ho sice i nedostatek paliva pro něj i pro doprovodné torpédoborce, ale hlavním důvodem bylo něco jiného: jsem toho názoru, že v momentě, kdy by Tirpitz vyplul, tak by dopadl stejně jako jeho sesterská loď. Takhle Němcům sloužil mnohem víc, vázal na sebe velké spojenecké síly.

     No a na závěr - pokusů US Navy potopit Tirpitz bylo přesně nula.
     • Re: Bismarck

      hranicar 13. 8. 2008 23:33
      s US NAVY jsem si nabehl, ale nevim tedy jiste pod ci veleni to spadalo, ale krome nekolika naletu, byla napriklad i skoro uspesna mise miniponorek typu X, pokud jsi o tom jiz neco zaslechl. S těmi silami mas naprostou pravdu a to myslim nebylo zrovna malo.
      • Re: Bismarck

       Jakub Skalický 15. 8. 2008 15:09
       To už je dost mimo téma; pokud máte zájem, zaregistrujte se v místním fóru a můžeme to prodebatit.
  • Re: Bismarck

   paja 12. 4. 2006 23:38
   Proti takové přesile by nemělo šanci ani spojení Bismarka s Tirpitzem!
   • Re: Bismarck

    hurricane 15. 7. 2007 21:20
    Ten kluk, který to tu napsal, neví nic o kvalitě royal navy, protože i když měli němci dobré lodě, je blbost aby se mohli postavit námořnictvu, které mělo osmkrát víc lodí, nezdá se ti? Takže i kdyby tam němci poslali Tirpitze, neměli by šanci, Britové by Bismarcka i s Tirpitzem rozmasakrovali. Hitler by si s těch trosek mohl udělat srub, nebo si s nima zatopit! Odepiš co nejrychleji.
    • Re: Bismarck

     Karel 23. 7. 2008 22:12
     A to vůbec nepočítáte s RAF. Operační prostor Bismarcku byl silně omezen na prostor mimo dosah letectva, který se rapidně scvrkával, jak se dolet bombardérů RAF prodlužoval. U Tirpitze Němci nějaké bojové nasazení už neřešili vůbec, akorát se snažili tu bezcennou hromadu železa schovávat, aby oddálili jeho zákonité potopení při náletu, ke kterému nakonec stejně došlo.
   • Re: Bismarck

    Spitfire 21. 4. 2006 20:13
    Jaký doprovod by mohli Němci poslat s těma dvouma? Britů bylo prostě víc... Trvalo by to déle, ale skončilo stejně.
Zobrazit všechny komentáře k: Hon na Bismarck