Komentáře k: Lachtan, který se nekonal

Zpět na: Lachtan, který se nekonal
 • Absolutní nacistická utopie

  Stanislav Vojtíšek 25. 8. 2005 11:22
  Tento plán byl absolutně nerealizovatelný, náckové v něj nevěřili ani v největší euforii. V případě pokusu o vylodění by se veškeré invazní loďstvo utopilo jako koťata. Britové na tom nikdy nebyli lépe s pozemními silami, ale na moři si zachovávala Royal Navy vždy naprostou převahu. Ani největší optimista na Něm. straně, pokud by znal mentalitu Britů, nemohl doufat v kapitulaci. Kdo zná tento národ, musí mi dát za pravdu. Angličan na svoje ostrovy nepustí ani jednoho německého vojáka, dokud v sobě bude mít jedinou kapku krve. Mentalitu Britů zanám více než dobře a věřte, že vím o čem mluvím. Plány na vylodění němec. vojsk britové kometovali s úsměvem a slovy " jen to zkuste".
  • Re: Absolutní nacistická utopie

   walter 7. 2. 2008 13:51
   Lachtan byl opravdu neproveditelný, leč pár ostrovů se němcům do rukou dostalo. Analýzy chování místních (např. úroveň bonzování) byla podobná jako v jiných zemích. Takže na nějakou výlučnost nevěřím, ale kanál je holt kanál...
   • Re: Absolutní nacistická utopie

    Kalfa 20. 12. 2012 14:23
    Asi máte na mysli Normanské ostrovy, ano tam jistě bonzáci byli, ostatně již letmý pohled na mapu napoví, jak moc byli obyvatelé pod vlivem francouzů a jejich přístupu k válce. Není rovněž bez zajímavosti, že ten největší bonzák a kolaborant, byl ve skutečnosti britský špion, původně němci z kriminálu propuštěný kasař, který si ovšem včas uvědomil kam patří a za svou činnost byl králem omilostněn. Viz K.Pacner, titul knihy si z hlavy nepamatuju.
Zobrazit všechny komentáře k: Lachtan, který se nekonal