Komentáře k: Lachtan, který se nekonal

Zpět na: Lachtan, který se nekonal
 • Můj názor

  Langos 4. 4. 2005 09:34
  Můj názor je, že by stačilo vyslat všechny dostupné lodě a čluny a poslat tam nejprve několik jednotek v prvním sledu a letecky je chránit a pak by se lodě a čluny vrátily pro další jednotky a během té doby tam mohli poslat výsadek a nejsilnější by mělo být letectvo, které mělo chránit invazní jednotky na moři a pak ještě na britském území, kde by čekali na další jednotky. Žádné letecké údery by možná nemuseli být. I když já nevím, jestli by se to takhle dalo zrealizovat. Já nejsem žádný válečný stratég. Navíc jak víme, tak Britové neměli v Británii moc jednotek a měli slabé letectvo. Pouze s námořnictvem na tom byli dobře, ale to by se dalo vyřešit. Mohli vyslat letadla na jejich aspoň zaměstnání.
  • Re: Můj názor

   Flavio 19. 9. 2006 16:37
   tak ale srovnej to se spojeneckou invazi do Normandie,jak dlouho se pripravovali,co si pripravovali(specialni tanky,naloze...) Takovy narychlo "spichnuty" utok by byl naprosto neralizovatelny-treba jenom to az by doslo tankum palivo...
  • Re: Můj názor

   Langos 27. 7. 2005 15:02
   Asi máte pravdu, Němci neměli dostatečné množství transportů ani námořnictvo na tom nebylo zrovna lépe. Royal Navy nebyla jenom silnější, ale měla také to, o čem se mohlo Němcům jen zdát a to letadlové lodě. Němci se měli spíše věnovat více leteckým útokům na Britské ostrovy a na likvidaci britských kolonií. Místo toho však zaútočili na SSSR a pak vyhlásili válku Spojeným státům, což mělo za následek hromadění vojsk a materiálů v Británii a také se odtud uskutečnila invaze.
  • Re: Můj názor -

   Pavel 17. 4. 2005 15:48
   Mimochodem Anglie měla v té době nevíc pozemních jednotek v historii. Invaze nebyla možná.
   • Re: Můj názor -

    Lukáš Nebes 2. 8. 2005 12:57
    To je pravda.
   • Re: Můj názor -

    H 6. 5. 2005 19:05
    Na ostrovech ani ne, třeba tanků měli jen 200 a děl 500. Problém byl spíš v námořnictvu a letecké převaze.
  • Re: Můj názor

   Langos 7. 4. 2005 14:59
   Také sy myslím, že by možná stačilo s tim počkat další rok a za tu dobu by si postavili více člunů a lodí a napadali by třeba stále VB letecky. Během té doby mohli navíc posílit více síly v Africe. Nakonec spěchání Němců byla asi vina jejich porážky, když spěchali s útokem na Sovětský svaz. Jim snad nestačil jeden nepřítel nebo co? Říkám to celou dobu, že útok na SSSR byl hrubá chyba. Měli navíc počítat s větším a silnějším odporem Sovětů.
   • Re: Můj názor

    Bocán 17. 6. 2005 22:14
    Zapomínáš na fakt, že kdyby Němci včas nezaútočili na SSSR, zautočili by Sověti na Němce. Stalin (rukou komisaře Molotova)podepsal pakt s Hitlerem jen proto, aby získal čas. Vždyť i charakter jednotek nacházejících se v červnu 41´ v hraničních oblastech SSSR byl spíše utoční než obranný. Proto se sovětské jednotky tak rychle "sesypali".
    • Re: Můj názor

     Dr.Thrax Finové 24. 6. 2005 17:25
     To jo, jenomže SSSR taky bojovalas Finskem takze mel celkem dost prace. Vždyť se Finům povedlo ubránit se.
   • Re: Můj názor

    Achileus 16. 4. 2005 08:45
    A si myslis ze Briti by sa neposili, nezvacsili stavy letectva, pozemnej armady a pod. Cim neskorsie tym horsie.
  • Re: Můj názor

   dzin 4. 4. 2005 17:54
   Zrealizovat se to nedalo. RAF zase tak početně slabé nebylo, aby ho dokázala Luftwaffe pokořit a současně znemožnit Royal Navy zasáhnout proti invazi. Hlavní ale byl nedostatek vyloďovacích a přepravních kapacit Německa.
Zobrazit všechny komentáře k: Lachtan, který se nekonal