Komentáře k: Typy munice užívané obrněnou technikou

Zpět na: Typy munice užívané obrněnou technikou
  • Munice

    Tony 22. 10. 2004 08:36
    Dají se vůbec někde shnat přesné nákresy munice i s rozměry??O účincích a těchto parametrech toho bylo napsáno dost,ale jak vypadala,délka průměr,úhly, náběhy,vodící kroužky, atd.,to jsem nikde nanašel.
    • Re: Munice

      Nabob 9. 7. 2007 20:06
      Výkresy munice sehnat jdou. U současné malorážové munice jsou nejlepší C.I.P normy. Pro druhoválečnou munici, zvláště německou jsou nejpřesnější dokumenty výrobní, žel málo dochované nebo dobové předpisy. Čím mladší materiál tím horší, něco ve stylu "opsal a chybami opatřil" a pokud jde o překlad ani nemluvě.
      A o zapalovačích se raději bavit nebudeme. Nakonec jedna provokativní řečnická otázka: Čím to asi je, že v knihách o obrněné technice je málem počet zubů převodovky, jednotlivé varianty výfuků, počet nýtů v korbě a u kanonu maximálně typ a o munici nic?
      • Re: Munice

        Stoupa 3. 12. 2009 17:11
        Bývá uveden druh používané munice(tedy občas).Informace o munici azvláště o zapalovačích eksistují,ale je těžké se k nim dostat.(Muniční úřad,kriminalistický ústav,knihovna vojenské akademie). Důvodem je jednak vysoký počet"kutilů" v ČR na metr čtvereční,jednak není zájem tyto informace zveřejňovat. Po 11.9. zvláště.Co se týká ruské munice (a občas i německé)dá se něco najít na ruském internetu - Věromnějev a pod.
        • Re: Munice

          Karel 30. 7. 2011 21:24
          Výkresy munice (střel, nábojek, nábojnic, dělostřeleckých min, zapalovačů, atd.) lze zhlédnout v archivech. Například v Zemském moravském archivu v Brně, ve Vojenském historickém archivu v Praze, atd., atd. Chce to jen čas a trpělivost. To co se občas objeví v knihkupectvích o zbraních a případně munici k nim za mnoho nestojí.
Zobrazit všechny komentáře k: Typy munice užívané obrněnou technikou