Komentáře k: Poměr tankových sil na východní frontě 22. června 1941

Zpět na: Poměr tankových sil na východní frontě 22. června 1941
 • Suvorov a pocty tanku

  Daniel Smolik 20. 2. 2003 00:04
  Tohle prece vice mene rika i Suvorov, ktery je vsude zesmesnovan. Podivejte se do bolsevickeho dejepisneho atlasu pro 6 nebo 7 tridy a uvidite postaveni sovetskych vojsk predvecer nemeckeho vpadu. A zjistite, ze to opravdu na obranu nevypada.
  • Re: Suvorov a pocty tanku

   hani 14. 8. 2005 13:37
   konecne jeden kterej tomu rozumi
  • Re: Suvorov a pocty tanku

   Věrňas 22. 2. 2005 08:41
   Doufal jsem že to někdo řekne!Nejen Suvorov ale více autorů píše o Stalinově záměru napadnout a "zachránit"západ.Nasvědčuje tomu i rozmístění divizí,směr zás.vlaků.Prostě vše na západ.Adolf ho předběhl a když nebudem brát v potaz daleko lepší vycvičenost a vel.schopnosti Něm.armády.Tak je asi tohle hlavní důvod pro první měsíce totálních porážek pro Rusko.
   • Re: Suvorov a pocty tanku

    bengi 11. 3. 2005 22:13
    Tomu sám nemůžeš věřit.Že by vedení SSSR nepoužívalo vůbec zpravodajskou službu a myslelo si že Německo je tak slabé a zaostalé i když celý svět viděl opak?A že by měli sověti tak obrovskou důvěru v kvality své armády?SSSR možná měl v úmyslu zaútočit na západ,ale rozhodně ne v roce 1941,ale dle mého názoru o pár let později, až budou válčící strany dostatečně vyčerpány.Tvrzení že Hitler předběhl Stalina jen o pár dní mi příjde absurdní.Je to jako kdybych měl věřit tomu že kdyby francouzi a angličané(mimochodem měli v pozemním vojsku a počtu tanků převahu) zaútočili na Německo 1.5.1940 tak by za půl roku pochodovali Berlínem.
    • Re: Suvorov a pocty tanku

     Radical 8. 7. 2011 15:25
     tím spíš, že NKVD dokázala infiltrovat i Sicherheitsdienst (W. Leimer například, J. Nachtmann a mnozí jiní) :-))))) k smíchu jsou ti, kteří budou pořád reptat o německém útoku na nepřipravenou rudou armádu, která se ve skutečnosti chystala k červencovému tažení na západ :-)
    • Re: Suvorov a pocty tanku

     Peto 17. 5. 2005 08:45
     Kebyže Francúzi a Angličania zaútočia 3.9.1939, tak by Berlínom pochodovali co by dup.
     • Re: Suvorov a pocty tanku

      flippy 13. 6. 2005 11:47
      Suvorov je magor. Čtěte Žukova. Je to člověk, kterej se zrovna nemusel s nikym, takže nepotřebuje nikomu lízat zadek. Ano Stalin se i dle Žukova zeptal svých generálů, zda je možné preventivně zaútočit na Německo, neboť po přečtení Mein Kampfu, muselo být každému, kdo není mentálně retardovaný, jasné, jaké jsou Hitlerovy plány v střednědobém období. Jeho generalita mu odpověděla, že to je vyloučené. Jinak co se týče rozmístění, tak mobilní jednotky sovětů byly většinou v kasárnách a do boje přecházely z chodu, což je opravdu důkaz toho, že útok na západ byl na spadnutí:-)))) A jejich útočná činnost vycházela z doktríny, že po napadení mají přejít vojska do protiútoku a vést boj mimo území SSSR. Proto Stalin budoval silná tanková vojska, leč starší tanky (BT a T 26 k ničemu a pro nový tanky nebyla munice) Opakuji, kdo věří Suvorovovi je blázen!
      • Re: Suvorov a pocty tanku

       Knirac21 7. 3. 2012 14:32
       I Žukova je třeba brát s rezervou. Jeho paměti byly několikrát upravovány jak bylo potřeba.
      • Re: Suvorov a pocty tanku

       posvator 8. 3. 2006 16:36
       Říkat o někom, že je blázen jen kvůli tomu, že zastává jiný názor, nepodporuje zrovna diskusi. Nejde jen o tanky. Stalinovy plány s letectvem (budování taktického útočnébo letectva a zastavení prací na srategickém bombardéru), likvidace obrané linie (Maginotova linie byla proti ní dětskou stavebnicí) a Stalinova nezkrotná touha mít se svým krátkodobým spojencem a budoucím nepřítelem společnou hranici, to vše nutí k zamyšlení. Neuškodí ani pohled do dávnější minulosti. Komunistická strana Německa, člen Kominterny (znalci vědí, co to znamenalo), svým trvalým odporem proti spolupráci s vítěznou sociální demokracií umožnili nástup Hitlera k moci. Proč se tak stalo? Že by odměna němcům za podporu, jíž se dostalo Leninovi, jehož nástup k moci znamenal definitivní zhroucení carského Ruska a jeho armády?
       • Re: Suvorov a pocty tanku

        jan 9. 3. 2006 14:40
        Hned po skonceni 1. sv. valky zacaly dva staty - Nemecko a Rusko - pripravovat 2.sv.valku. Oba byly izolovane, oba usilovaly o revizi vysledku WWI. Spoluprace byla formalizovana smlouvou v Rapallo v dubnu 1922 - z iniciativy sovetske strany, ale spolupracovalo se jiz drive. Na zaklade smlouvy z Rapallo se v Rusku cvicili letci Luftwaffe, nem. tankiste atd. Ve Versailles Nemcum zakazali vyvijet utocne zbrane, tak prijali nabidku Sovetu. Vinu za vypuknuti WWII nesou i Nemci i Rusove. Cilem Rusu byl eksport revoluce, kdyby vyhrali, meli bychom jeden velky Gulag od Gibraltaru po Vladivostok. K tomu potrebovali komuniste poradnou, nicivou svetovou valku, ktera by oslabila vsechny evropske staty. Nemci chteli Lebensraum - kdyby vyhrali, meli bychom Evropu promenenou v jeden velky Konzentrationslager, kde by otroci pracovali na Herrenvolk. To, ze nemecti komuniste podporili Hitlera, neudivuje, Stalin chtel, aby se Hitler dostal k moci, a komunisticka strana - clen Kominternu - byla expoziturou Kremlu, byla jim financovana, dostavala odtamtud ukoly a take Kreml kontroloval jejich realizaci. Neposlusni byli jednoduse likvidovani. Viz postoj Komunisticke strany Ceskoslovenska, ktera od podepsani paktu Ribbentrop - Molotov podporovala nacisty (jakzeby jinak) a od 22.06.1941 dostala z Moskvy novy ukol - postavila se proti nim.
        Neporusil nahodou Stalin dohodu s Hitlerem svym jednanim v Besarabii nebo na Bukovine? A nebylo to pricinou nemeckeho utoku na Sovety?
  • RE: Suvorov a pocty tanku

   JAROMÍR BÁRTA 22. 1. 2004 15:09
   Milý příteli,
   pan Suvorov je zaujatý člověk a domnívám se,že je nemoudré zazlívat Sovětskému svazu eventuální preventivní úder.Jaromír
  • RE: Suvorov a pocty tanku

   Dzin 8. 3. 2003 11:43
   Prave ze Suvorov toho rika spise mene nez vice, resp. nerika vubec nic.
   • RE: RE: Suvorov a pocty tanku

    karaya1 8. 3. 2003 19:18
    myslim si ze Suvorov toho rika vice nez dost... Jsou to sice jenom hypotezy ale perfektne do sebe zapadaji...
    • RE: RE: RE: Suvorov a pocty tanku

     Dzin 14. 3. 2003 20:58
     Bohuzel ale vsechny jeho "dukazy" se daji vylozit i proti teto teorii. Navic nepouziva zadne archivni materialy, ale jenom politicke panflety a oficialni historicke udaje SSSR. A navic jeho knihy jsou uz dost stare a vse co zde tvrdi bylo uveritelne jenom proto, ze nebyli zadne jine materialy. S likvidaci cenzury v SSSR jsou jeho knihy uz jenom beletrii...
     • RE: RE: RE: Suvorov a pocty tanku

      hani 14. 8. 2005 13:39
      dokaz to
Zobrazit všechny komentáře k: Poměr tankových sil na východní frontě 22. června 1941