Komentáře k: For the Homeland! The History of the 31st Waffen-SS Volunteer Grenadier Division

Zpět na: For the Homeland! The History of the 31st Waffen-SS Volunteer Grenadier Division
 • "Zbabělci"

  Honza 11. 3. 2004 12:33
  Fascinuje mne zejména to, že čs. "partyzáni" - takto v uvozovkách o nich zásadně píší Němci (s připomínkou, že se ozbrojili až po odchodu německých vojsk a vraždili zásadně německé civilisty) si podle pamětníků troufli zaútočit na divizi SS a způsobit jí tisícové ztráty...
  • RE: "Zbabělci"

   Panzer 15. 3. 2004 23:14
   Partyzáni a Revoluční gardy jsou po ostraze koncentračních táborů největší prasata a zbabělci! Jsem jen rád, že historie je postupně reflektována realističtěji než za dob komunistické propagandy..
   • RE: RE: "Zbabělci"

    curahee 19. 3. 2004 01:27
    Co rikas treba na Titovi partyzany,nebo na italske partyzany,kde velkou merou v jejich radach bojovalo ceske vladni vojsko?To taky byla prasata?Kdo zacal valku a nejvetsi konflikt v dejinach?
    Nemci si zaslouzili cokoliv a v jakekoliv forme za vsechny pogromy,zabijeni,heydrichiadu a dalsi svinstva!
    U cloveka s tvym nickem se temto nazorum neda divit.
    • RE: RE: RE: "Zbabělci"

     Pz. 23. 3. 2004 09:08
     No pravda, já měl 2 prastrýce na východní frontě, takže se na to dívám jinak. Ale partyzáni v Jugoslávii jsou samozřejmě něco jinýho. Udělal jsem chybu, hodil jsem všechny do jednoho pytle...
     • RE: RE: RE: RE: "Zbabělci"

      havl 23. 4. 2004 10:39
      K partizánskému boji byly lidé přinuceni otřesným chováním Němců. Za to, že se někteří z nich v průběhu bojích zbláznili nebo, že se mezi ně dostatly psichopati mohou jen ti lidé co rozpoutaly válku. Jinak by uvedená individua nedostala příležitost se plně projevit. Tak jako ji v současné době nemůžeš naštěstí dostat ty!!!
     • RE: RE: RE: RE: "Zbabělci"

      Ramon 25. 3. 2004 19:51
      to Panzer: Pročítal jsem si komentáře a zaujal mě tvůj příspěvek, ovšem nikoli z hlediska kritizované knihy o 31. dobrovol. divizi SS.
      Jedná se mi o to, že mám i já předka, který bojoval na východní frontě (po boku našich západních sousedů) a snažím se získat bližší informace o jeho jednotce, bojovém nasazení apod. Chtěl bych tě tedy poprosit, pokud jsi někdy zjišťoval podobné skutečnosti o svých prastrýcích, jestli by ses se mnou nepodělil o své zkušenosti z pátrání, a to na adrese [email protected]. Pochopitelně pokud budeš mít o danou věc zájem.
      Předem dík R.
  • RE: "Zbabělci"

   Johny 12. 3. 2004 09:17
   O tom ani tato kniha ani české prameny nehovoří. Kde se to stalo? Mám popis událostí z Náchoda. Když povstalci zjistili, že jde proti nim plně vyzbrojená jednotka všichni až na pár mladých kluků utekli do lesa se schovat. Většina mrtvých na straně 31.divize bylo dle svědectví zmasakrováno poté, co se vzdali.
   • RE: RE: "Zbabělci"

    Glynwed 12. 3. 2004 12:40
    Moje babička bydlela v květnu 1945 v Krakovanech (SV od Kolína). Němci tam měly v okolí radarové stanoviště (Stellung "Koralle"), které vyhodily do vzduchu a ráno odjeli směrem na Kolín. Ve vesnici se hned objevilo 5 chlapů s puškama a jedním kulometem. V poledne se z lesa východně od vesnice vynořil náklaďák s němcema, a ty tatíkové po nich začli střílet. Němci jim odpovídaly, jeden to dostal do břiha a jeden do nohy (pak o ní přišel). Za tím náklaďákem se ale postupně objevilo cca 20 dalších, takže všichni zdrhli domů a trnuli hrůzou že to tam němci vypálej. naštěstí jenom projely a odfrčely směrem na Chlumec. Zbyl po nich na cestě jenom jeden mrtvý voják, který pak odnesly na hřbitov. Docela by mě zajímalo, co to bylo za jednotku. Nemáš k tomu Johny něco?
Zobrazit všechny komentáře k: For the Homeland! The History of the 31st Waffen-SS Volunteer Grenadier Division