Komentáře k: For the Homeland! The History of the 31st Waffen-SS Volunteer Grenadier Division

Zpět na: For the Homeland! The History of the 31st Waffen-SS Volunteer Grenadier Division
 • Dotkly se nás

  Ludva 11. 3. 2004 10:08
  Popis událostí, které se nás dotkly je zkreslen. Pěkné ! Klasický případ, kdy se nám kniha líbí až na pasáže, které známe z jiných souvislostí a pravda leze na povrch. A nejsou náhodou zkresleny i ty události, o kterých nemáme víc informací ? Prostě je to škvár zapadající do současné propagandistické linie, že hodným Němcům bylo ve válce ublíženo !
  • RE: Dotkly se nás

   Honda 14. 3. 2004 22:13
   "že hodným Němcům bylo ve válce ublíženo "
   V podstatě neznám knihu od něměckého autora, ve které by nebyla na toto téma alespoň zmíňka.A je to dost časté i u jiných autorů jiné státnosti, kromě Rusů. Tudíž není se co divit.
   • RE: RE: Dotkly se nás

    Panzer 15. 3. 2004 23:18
    Třeba kousek od místa, kde bydlím, hrdinná československá armáda zastřelila přes 300 karpatských Němců, samozřejmě civilistů, na wehrmacht by neměla, možná odzbrojenou.., z toho 79 dětí..

    Připadá mi, že tady mají všichni nějak jednostranný pohled, musím to nějak vyvážit zase svým jednostrannějším názorem..
    • RE: RE: RE: Dotkly se nás

     Mandor 17. 3. 2004 13:37
     Ehm, autor pise o ztratach divize ve vojacich, ne o ztratach na civilistech. To je dobre chapat Ernste... Nechapu co se fasounovi nezda na tom, ze na ne Cesi utocili... Ma to asi nejak pomotane a povazoval nas za spojence ci co. Spis s tim dobraci s SS nepocitali a o to vic je to zaskocilo. Cechacci a bojuji ?! To ho musel zabit ten sok sam o sobe ;) Asi Nemcourek nechapal plne situaci v protektoratu behem valky, kdy byl odboj temer nemozny. Cechy nejsou Balkan. Ani terenem, ani vzdalenosti od Rise. Nahromadeny hnev a slzy z sestileteho teroru se uvolnil a jiste, nekde to odnesli i nevinni civiliste. Je to smutne, ale pochopitelne. Neni mozne zamenovat pricinu a nasledek ...
Zobrazit všechny komentáře k: For the Homeland! The History of the 31st Waffen-SS Volunteer Grenadier Division