Komentáře k: Bitva o Stalingrad v německém tisku

Zpět na: Bitva o Stalingrad v německém tisku
 • Co by jste udělali vy se zajatci?

  Jarda 8. 1. 2004 23:11
  Víte proč se dostali domu tak pozdě?
  Když po Stalingradu zajali němce a v zajetí se dozvěděli o konci války ptali se kdy pojedou domu? A rusové odpověděli: "Až znovu postavíte Rusko". A to bych udělal taky. Vy ne?
  • Re: Co by jste udělali vy se zajatci?

   cinick 8. 4. 2012 17:17
   Ještě bych trochu doplnil.
   Sami němečtí zajatci říkali "neměli jsme co žrát, ale Rusové taky".
  • Re: Co by jste udělali vy se zajatci?

   Honza 28. 11. 2010 19:50
   Za rozkazy člověka, který ani neměl vojenskou školu (Hitler) museli (ne)dobrovolně naverbovat do armády stotisíce lidí. Co udělat s těmi, kteří neslyšeli nic o Auschwitzu ani ruským civilistům nezkřivili vlásek na hlavě, ale měli na sobě německou uniformu ? Jak rozlišit tyto (ne)vojáky ? Každý zajatec samozřejmě tvrdil : „Já nic neudělal".
   O těchto případech bych doporučoval knihu : VOJÁK od Teda Brusawa
   Major Siegfried Knappe popisuje dokonale chování Rusů v zajateckém táboře a v pracovním táboře.
   Já osobně bych se přikláněl k nějakým nuceným pracem. Souhlasím se zacházením s německými zajatci.
   • Re: Co by jste udělali vy se zajatci?

    Schnauzer 3. 8. 2015 13:27
    Milý Honzo teší ma že svoj názor opieraš aspoň o prečítanú 1 knížku, lebo poznám dosť znalcov a "historikov" ktorým stačia objektívne články zverejnené v tzv. objektívnych časopisoch. Keď sa zaujímaš o túto históriu prečítaj si napr. Irvinga, Churchila, Keegana, Karela , Lucasa príp.Mansteina a lebo vonBocka a zistíš že píšeš vo svojom príspevku o fatamorgáne. tj.nevinný nemecký vojak. Zistil by si že už v rozkaze Barbarossa z ktorým musel byť zoznámený každý nemecký vojak východnej fronty, bola táto vojna charakterizovaná ako ideologická a vyhladzovacia na získanie lebensraumu.A to nehovorím o tzv.Komisárskom rozkaze. Ďalej by si sa možná dozvedel že 6.armáda hlavne za velenia Raichenaua vynikala prísnym plnením týchto rozkazov. No a nedaj bože keby si sa začal zaujímať o osud ruskích zajatcov z roku 1941 zhruba 1,5 až 2 milióny tak zistíš že rusi boli voči nemcom vlastne samaritáni. Takže ja tých nemeckých zajatcov nijak neľutujem, dostali len to čo si zaslúžili.
  • Re: Co by jste udělali vy se zajatci?

   Slovan 29. 10. 2008 11:48
   Plne súhlasím!!
  • Re: Co by jste udělali vy se zajatci?

   Franta 9. 6. 2004 13:02
   Základní problém ovlivňující termín návratu německých zajatců z SSSR spočíval v uzavření mírové smlouvy z Německem. Je třeba si uvědomit, že Německo bezprostředně po válce nemělo svoji vládu,jeho správu vykonávala Spojenecká kontrolní komise.Dle usnesení Jaltské a Postupimské konference bylo Německo přechodně rozděleno na čtyři okupační pásma s tím, že po provedené denacifikaci,demilitarizaci,dekartelizac i a demokratizaci budou provedeny v opětně sjednoceném Německu svobodné volby, ustavena vláda, která převezme moc a uzavře mírovou smlouvu a Tím budou dány předpoklady k návratu zajatců do Německa. Prakticky však došlo k rozdělení Německa a mírová smlouva nebyla uzavřena a otázka návratu zajatců musela být řešena jinak.
   Franta
Zobrazit všechny komentáře k: Bitva o Stalingrad v německém tisku