Komentáře k: Historie Československé armády: Československá armáda, pilíř obrany státu: z let 1932 - 1939 - 3.díl

Zpět na: Historie Československé armády: Československá armáda, pilíř obrany státu: z let 1932 - 1939 - 3.díl
 • Jenom drobná poznámka k zajímavé recenzi

  Michal Svoboda 28. 8. 2007 21:49
  Velkým kladem je podle mě rozkrytí politického pozadí vojenských příprav ve 30. letech. Trošku mě však zarazilo, že jsem v ní našel jenom jednu drobnou zmínku o gen. Votrubovi (za mobilizace velitel III. armády) Rovněž údaj o 5262 postavených objektech LO k 23. září 1938 v tabulce na str. 83 je poněkud zarážející (překlep?). Ale jinak je velmi zajímavá knížka a je jenom škoda, že není volně prodejná.
  • Re: Jenom drobná poznámka k zajímavé recenzi

   Petr 2. 9. 2007 22:19
   to snad ani není nutné (volný prodej). Pokud je ještě na skladu tak je možné si ji nechat bezplatně z AVISu poslat....
   • Re: Jenom drobná poznámka k zajímavé recenzi

    Tom 3. 9. 2007 19:32
    V případě AVISu nám jde především o to, že tyto knihy jsou ve veřejnosti minimálně známé. Nejsou v knihovnách (proč, když jsou distribuovány "zdarma"?), nejsou k dostání na oficiálních akcích pořádaných armádou, atd. Dokonce se ani nedá říci, že AVIS by měl povinnost podobné objednávky vyřizovat - jde pouze a jedině o dobrou vůli.
    Pokud chceme seznamovat veřejnost s naší více i méně slavnou historií, je nutné, aby knihy tohoto ražení byly běžně dostupné.
    Kolik lidí, mimo několika desítek - možná stovek zasvěcených, ví o možnosti, jak tyhle knihy získat?
    Vám připadá normální, že fungují a prosperují nakladatelství vydávající kdejaký přeložený škvár a blábol, zatímco autoři píšící pro AVIS nemají šanci "prorazit" do distribucí?
  • Re: Jenom drobná poznámka k zajímavé recenzi

   Krojc 29. 8. 2007 20:34
   Jako já postrádáte v knize některá fakta. S tím nic nenaděláme, můžeme jen doufat, že příští díly budou lepší. Souhlasím s vámi ohledně politického pozadí - kapitola 4 "V průsečíku aliancí" je, jak uvádím, opravdu podnětná a dobře zpracovaná.
Zobrazit všechny komentáře k: Historie Československé armády: Československá armáda, pilíř obrany státu: z let 1932 - 1939 - 3.díl