Komentáře k: Rudé stíny. Sovětské válečné zločiny 1941-1945

Zpět na: Rudé stíny. Sovětské válečné zločiny 1941-1945
 • Ponorková válka nebyla válečným zločinem!!

  Cinik 3. 12. 2003 18:23
  Pokud vím, tak samotná ponorková válka (pomineme-li excesy) nebyla Norimberským tribunálem kvalifikována jako válečný zločin. Mimo jiné i proto, že Američané i Angličané ji vedli taky (často namísto ponorek pomocí letadel) a to dokonce ještě bezohledněji než sami Němci.
  • RE: Ponorková válka nebyla válečným zločinem!!

   dzin 6. 12. 2003 14:31
   Ponorky mohli po vypuknuti WW2 potapet civilni lode pouze podle koristniho prava. Pokud tak necinily, jednaly v rozporu s mezinarodnim pravem a umluvami tehdy platnymi. Ci-li tvrdit, ze se Wehrmacht choval do roku 41 ve valce naprosto korektne, az na par excesu, je bezpredmetne.
   • RE: RE: Ponorková válka nebyla válečným zločinem!!

    cinik 6. 12. 2003 18:57
    Nikdo neříká, že se Kriegs Marine chovalo korektně a v souladu se soudobým mezinárodním právem. Já jen tvrdím, že ponorková válka nebyla klasifikována jako válečný zločin, protože zejména Royal Navy a Royal Air Force ji vedlo často s ještě větší bezohledností než Německá strana. Taktéž v rozporu s mezinárodními úmluvami a platným mezinárodním právem.
    • RE: RE: RE: Ponorková válka nebyla válečným zločinem!!

     dzin 7. 12. 2003 11:36
     Jasne. Jen bych si dovolil podotknout, RAF nemuze vest ponorkovou valku. :) A vest ponorkovou valku bezohledneji, nez ji vedli Nemci, snad uz ani nejde, viz. rozkaz Laconia. Ale zkus se zamyslet nad timhle. Nekdy se tvrdi (dokonce i v teto knize), ze samotna agrese neznamena pro agresora, ze by pozbyl svych prav, ale... Podle dobrozdani generalniho prokuratora USN admirala Wooda (podane v pripade priprav na zabiti admirala Jamamota) Japonci, protoze napadly USA a Filipiny bez radneho vypovezeni valky, ztratili ochranu mezinarodniho prava. To by se tedy melo vztahovat i na Nemecko, ktere bez radneho vypovezeni valky napadlo Polsko a tedy vuci nemu nemohli byt spachany valecne zlociny, protoze nemelo pravni ochranu a s jeho vojaky se nemuselo podle toho zachazet... Ted jen doufam, ze si to autori, u kterych jsem to cetl, nevymysleli. :)
     • RE: RE: RE: Ponorková válka nebyla válečným zločinem!!

      GMvW 14. 5. 2004 12:47
      Reaguji pouze na hrubé pravopisné chyby, zejména v používání i/y. Alespoň zopakovat se základní znalost gramatiky by neškodilo.
     • RE: RE: RE: RE: Ponorková válka nebyla válečným zločinem!!

      cinik 7. 12. 2003 18:27
      Jinak:
      1) dobře, přesnější je mluvit o námořní válce
      2) dané tvrzení je zjevně účelové, když USA napadly Jugoslávii, žádnou válku nevyhlašovaly, totéž v Afganistanu
      • RE: RE: RE: RE: RE: Ponorková válka nebyla válečným zločinem

       dzin 7. 12. 2003 20:38
       Ja se nehadam. Ale neni preci jen mezi udery na Jugoslavii a WW2 ponekud vetsi casova prodleva? Jen mne zarazi, ta ucelovost tvrzeni. Tehle Americane tvrdili v roce 43, tedy v dobe, kdy je jeste ani nenapadlo, ze bude nejaka Studena valka, o valce v Afganistanu ani nemluve... Ale timhle se dostavame uz uplne nekam jinam. Kdyz by jsi to chtel probrat, zajdeme do off topic temat. :)
     • RE: RE: RE: RE: Ponorková válka nebyla válečným zločinem!!

      cinik 7. 12. 2003 18:24
      To je naprostý nesmysl...
Zobrazit všechny komentáře k: Rudé stíny. Sovětské válečné zločiny 1941-1945