Komentáře k: Válka v poušti 1940-1943

Zpět na: Válka v poušti 1940-1943
 • Rommel

  Michal 9. 12. 2002 11:54
  Tady je jasnym dukazem Rommelova genialita a zaroven neschopnost nemeckeho veleni.Pokud by se Rommelovi dostalo zasob potravin tanku a munice jak zadal,byla by situace v africe dopadla uplně jinak.O montgomerym se mluvi jako o hrdninovy a strategovy.Vyhral vsak pouze diky pocetni prevaze spojeneckych sil.A Rommelovi do toho kecal jiny general,ktery poslednim utokem proti montgomerymu poslal nemecke vojaky na smrt.Mozna to ted vyzni jako propaganda z me strany.TO bych nechtel.Mluvim ted ciste o Rommelovi, ktery nesouhlasil s Hitlerovym vyvrazdovanim.Nakonec byl to on kdo napsal knihu valka bez nenavisti.Byl to on kdo snizil nemcum v africe pridavky vody na minimum aby meli zajatci co pit a byl to on kdo mel tichou spoluucast na nepovedenem atentatu na Hitlera.Bojoval vsak na spatne strane.Kdyby byl brit ci american a mel potrebnou techniku i zasoby... byl by nemecky svine roztrilel hnedka a afrika by nebyla jiz problemem.
  • Re: Rommel

   hani 14. 8. 2005 13:23
   souhlasim ale rommel nebyl genialni strateg dukazem je bitva u siddi rezegh tam za rommela vyhral general cruwell
   • Re: Rommel

    Langos 3. 9. 2005 09:13
    No nikdo není dokonalý. Každý dělá chyby.
  • RE: Rommel

   Jerry 13. 4. 2004 13:58
   Souhlasím z autorem komentáře až na pár drobností. Rommel občas převelice riskoval a od porážky ho zachránilo štestí a britská neschopnost reakce. Jako anglo-americkému generálovi proti němcům ( třeba Kesselringovi...)
   by mu to neprošlo. Montgomery byl namyšlený ješitný egocentrik, ale na rozdíl od jiných britských polních velitelů dokázal prosadit své stanovisko vůči Churchillovi.
   • RE: Rommel

    hani 14. 8. 2005 13:27
    monty nebyl velkej mozek to nam ukazal u arhemu
    • Re: RE: Rommel

     Vojta 25. 1. 2018 18:56
     Monty sice nebyl vojensky genius, ale u Arnhemu mel i dost smulu (podporenou prehnanou virou ve vlastni plan).
    • RE: Rommel

     Langos 3. 9. 2005 09:15
     Jasně, nevim, proč montyho tak oslavovali. Vždyť Rommel prohrál El Alamein jenom proto, že neměl dostatek sil a se stovkou tanků nemohl porazit Brity s tisíci tanků. Navíc byli němečtí a italští vojáci dost unavení. Nedá se tedy říci, že MOnty vyhrál díky své genialitě, ale jenom díky tomu, že Rommel neměl dostatek sil.
   • RE: Rommel

    easy company 3. 1. 2005 19:36
    Rommel riskoval už v první světové válce,kdy se svoji rotou dobil Monte Matajur za to byl odměněn nejvyšším pruským vyznamenání Pour le Mérite.Dále pří útoku na Francii vynikal se svoji 7.tankovou divizí kterou hnal vpřed a kolikrát mu hrozilo
    odříznutí od zásobování a ani se někdy nevědělo kde se s touto divizí náchází proto si vysloužila předzdívku ,,divize duchů''
Zobrazit všechny komentáře k: Válka v poušti 1940-1943