Mlýn Jana Juříčka nedaleko obce Leskovec využívali jako opěrný bod partyzáni z 1. čs. partyzánské brigády Jana Žižky. Pod mlýnem byl vybudován tajný bunkr, který sloužil jako lazaret a skladiště zbraní a dalšího materiálu. Byla tu také umístěna vysílačka. Z výslechů a informací získaných konfidenty se o místě dozvědělo gestapo. V noci na 3. dubna 1945 byl mlýn obklíčen příslušníky zlínského a brněnského gestapa za podpory oddílu ochranné policie a stíhacího oddílu SS.

Rodina Juříčkova byla vyvlečena z mlýna, a po neúspěšném výslechu byli svázaní zastřeleni a vhozeni do ohně.  Zavražděni byli Jan Juříček (* 10. 11. 1895), jeho žena Františka (* 16. 7. 1902) a jejich děti Jan (* 5. 6. 1926), Františka (* 13. 3. 1929) a Marie (* 10. 5. 1931). Mlýn byl zapálen a zničen granáty a výstřely z pancéřových pěstí.

Po objevení maskovaného bunkru proběhla přestřelka s partyzány. Tři partyzáni zahynuli a dvěma se pod příkrovem dýmu z hořícího mlýna podařilo uniknout - schovali se do náhonu pod mlýnským kolem. Ošetřovatel raněných partyzánů, milosrdný bratr Bláha z vizovického špitálu, se gestapu vzdal a po výslechu byl poslán do koncentračního tábora v Mirošově u Plzně. Na straně gestapa a SS byl jeden mrtvý a jeden zraněný.