Východní fronta

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
11-18 z 18
1 2
Po
Václav' 'Kores'' Diviš - 28. 11. 2007

Dobrý den,zajímá mě něco o italských tankových jednotkách na východní frontě za druhé světové války, děkuji.

Eddy - 27. 10. 2007

Dobrý deň, mám otázku ohľadne 4 nemeckých ponoriek, ktoré malo údajne Nemecko nasadené v roku 1943 v Čiernom mori. Rad by som sa spýtal nejakého odborníka, o ktoré ponorky išlo a aký bol ich osud, keď Nemecko stratilo prístup k Čiernemu moru. Jedinú vec, ktorú som sa o nich dozvedel, je to, že sa dostali do Čierneho mora po Dunaji z nemeckého mesta Regensburg. Vopred vám ďakujem za všetky informácie alebo odkazy .

lizanec radek - 15. 9. 2007

Mám dotaz, Zlín a okolí osvobodila 240. střelecká divize Rudé armády, které velel generál Umanskij. Byla tato divize gardová? A další dotaz mám - jak se rusky řekne divize? Ve slovníku jsem to nenašel. A další a poslední dotaz - které německé divize nebo jednotky stály proti Rudé armádě při osvobozování Zlína? Děkuji za odpověď.

Daniel Šír - 7. 8. 2007

Dobrý den, mám jeden dotaz ohledně dobytí továrny Rudý říjen. Zajímalo by mě jaké německé jednotky ho dobyly a jaké ruské jednotky ho bránily a jestli se toho účastnily tanky, tak jaké a kolik vojáků zde bojovalo.

Jirka - 31. 8. 2006

Dobrý den, chci se Vás zeptat, jestli se nalézaly v okolí Znojemska a Brna nějaké německé jednotky nebo zde došlo k nějakému střetnutí? Spíše to chci vědět pro svého synka, chci mu ukázat nějaká konkrétní místa kde se nalézala německá armáda.

djbeat - 20. 10. 2006

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké ztráty na životech měl Sovětský svaz a nacistické Německo po prvním roce války na východní frontě a také bych chtěl vědět v jakém roce se poprvé použila raketová zbraň Nebelwerfer.... děkuji

Eraser - 10. 4. 2006

Kolkokrát sa bojovalo o Liptovský Mikuláš? Fronta tam uviazla na 2 mesiace, mám informácie že 5x. Neviete nejake bližšie informácie? Mesto padlo až v deň oslobodenia Bratislavy. Neviete aké jednotky tam bojovali?

Roman - 5. 4. 2006

Zajímalo by mě, proč se Němci v průběhu Stalingradské bitvy nikdy nepokusili překročit Volhu na jiném místě a obklíčit město. Je přece známo, že Rusové přes řeku stále zásobovali posádku v obleženém Stalingradu a také, že měli za řekou silné dělostřelectvo, které působilo Němcům vážné ztráty.

11-18 z 18
1 2
Po