Východní fronta

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
1-10 z 18
1 2
Po
michal - 11. 4. 2015

Kolik vojáků Rudé armády padlo mimo hranice Sovětského svazu? Hlavně při osvobození ČSR a Polska? Díky

Hilská Dana - 7. 1. 2014

Navštívila jsem letos Petrohrad a s údivem jsem zjistila, že mám geograficky zcela mylné představy o blokádě Leningradu. Našla bych někde mapu, kde by byly vyznačeny pozice obléhatelů a Cesta života? Překvapilo mě, že Ladožské jezero je tak obrovské a že je tak daleko od Petrohradu. Co se stalo v místě, kde se dnes rozkládá Park vítězství? Děkuji.

Ondřej - 23. 10. 2012

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli byly ve 4. ukrajinském frontu, který osvobozoval Nový Jičín, nějaké maďarské jednotky. Děkuji.

jiri - 6. 6. 2011

Chtěl bych se zeptat, jaké tanky bojovaly ve Stalingradu? Děkuji.

gunmen - 2. 10. 2007

Dobrý den. Nejprve bych Vám rád poděkoval za Váš web a vyslovil velké uznání. Ale k věci. Kdysi jsem v horách nad Žilinou objevil rozsáhlé polní opevnění - zákopy, kulometná hnízda, atd... Zajímalo by mě, kdo je vybudoval, jestli Československá armáda, která tudy postupovala, nebo němečtí obránci. Není mi jasné, proč by útočící armáda budovala tak důkladné opevnění. Mám na mysli hřeben Malé Fatry mezi Strečnem a vrcholem Klak. Děkuji za odpověď.

Burke - 25. 8. 2009

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda Kriegsmarine podporovala skupinu armád Sever v roce 1941 při postupu na Leningrad (v rámci operace Barbarossa). Jak velké hladinové jednotky nasadila? Pomáhala se zásobováním? Děkuji za odpověď.

Al - 11. 1. 2009

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, které armády, jednotky, pluky, atd., bojovaly u Stalingradu. Je možné najít, nebo se nějak dozvědět seznamy německých vojáků jednotlivých jednotek? Seznamy padlých vojáků těchto konkrétních jednotek? Cokoli o bojujících a padlých německých vojácích u Stalingradu? Existují nějaké zajímavé stránky na internetu? Děkuji.

Lejnar - 20. 10. 2008

Dobrý den, prosím o informaci ohledně vybavení polské armády dělostřeleckým materiálem v září 1939. Zejména typy a počty děl (včetně zemí původu) a to nejenom polní děla, ale i protitanková a protiletadlová. Děkuji Lejnar

Sigmund - 3. 2. 2008

Zdravím Chtěl bych se zeptat jaké jednotky německé armády bránily úsek fronty na linii Ludmierzyce-Krzanowice, kde se nacházel úsek prolomení fronty Rudou armádou u Rohova po zahájení Ostravské operace, případně nějaký detailnější popis bojů v tamním úseku. Děkuji za odpověď.

Jíchová - 22. 1. 2008

Máte nějaké informace o operaci "Zeppelin", což bylo kamuflážní jméno pro sabotážní akce prováděné s pomocí Rusů od r.1942 do 1945 v Sovětském Svazu?

1-10 z 18
1 2
Po