Literatura a jiné zdroje informací

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
11-21 z 21
1 2
Po
Morthe - 13. 8. 2006

Dobrý deň! Rad by som sa opýtal, či sú niekde na nete alebo v knihách, prípadne iných zdrojoch počty zahraničných objednávok československej obrnenej techniky, počty doručených objednávok, nedoručených atď. Ďakujem.

Ondrrej - 13. 8. 2006

Dobrý den, mám dotaz nikde nemůžu najít seznam československých jednotek bojujících za Třetí říši... Slyšel jsem něco o tankové divizi, ale nic konkrétního jsem nebyl schopen vyhledat. Díky za odpověď.

nosak - 4. 8. 2006

Dobrý den. Měl bych dvě otázky. Slyšel jsem, že vdova po Heydrichovi po válce vlastnila nějaký hotýlek u moře. Jaký je její a jejich dětí osud? A dále nemohu najít stránky o německých ponorkách a knihy, které uvádějí příběhy námořníků a jejich osudy po válce. Děkuji za odpověd.

Jožka - 21. 6. 2006

Nevíte kde bych našel přeložené dokumenty týkající se přesídlení Slovanů na Sibiř? Děkuji.

Havránek Václav - 4. 7. 2006

Dobrý den, prosím o sdělení, zda je dochována nějaká "evidence" občanů, kteří bojovali v roce 1945 v Praze na jednotlivých barikádách, případně uvítám odkaz na literaturu s tímto zaměřením. Pro historiky jsem ochoten dát k dispozici "potvrzení" o boji na barikádě Sekyrka v Dejvicích. Děkuji Havránek

Eddy - 10. 7. 2006

Dobry den, ako boli uspesne takzvane zive torpeda pocas 2. sv. vojny pouzivane Japonskom, Talianskom a Nemeckom? Pripadne viac informacie o ich vyvoji a nasadeni. Dakujem.

Dusan Kana - 3. 7. 2006

Československý žalobce u Norimberského soudu byl gen. dr. Bohuslav Ečer. Vyšly jeho dvě knihy Norimberský soud a Jak jsem je stíhal, prosím o informace o jeho ośudu, nikde jsem se nedočetl o jeho osobě. Dík.

Luk Skywalker - 5. 5. 2006

Dobrý den. Zajímal by mě životopis ministra propagandy Josepha Goebbelse. Předem děkuji za odpověď.

Antoa1 - 10. 4. 2006

Jak se žilo za 2. světové války??

sugar - 9. 1. 2006

Ahoj, můžete mi říct, kde bych sehnal nějaká válečná videa? Anebo kde bych se na ně mohl aspoň podivat? Jsem tu na netu začatečník.

Pavel - 8. 1. 2006

Dobrý den existují stránky nebo knížky kde jsou napsány odtajněné dokumenty z 2. světové války??

11-21 z 21
1 2
Po