Dálný Východ a Pacifik

 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Zadejte e-mail, abychom Vás mohli případně kontaktovat
 • *
  Napište text dotazu
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky.

 • Hledám výrazy s nejméně třemi znaky
  Lze použít operátorů AND, OR a NOT a libovolného uzávorkování. Přesný výraz skládající se z více slov (např. "U 56") lze uzavřít do uvozovek.

  Příklad: (USA OR (Velká AND Británie)) AND NOT (SSSR OR Německo) nalezne vše, co se týká USA nebo Velké Británie a současně ne Sovětského svazu nebo Německa.
1-11 z 11
Po
Franta - 17. 7. 2012

Dobrý den. Jak na tom bylo za války Thajsko, kdy proběhlo jeho první sblížení s Japonskem, na kterých frontách bojovalo, a kdy kapitulovalo či přešlo na stranu spojenců?

Michal Bock - 17. 8. 2011

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli Němci žádali Japonce o ofenzivu z Dálného východu. Je mi známo,že v Mandžusku byla početná Kvantungská armáda v počtu milionu vojáků. Převelením divizí ze Sibiře a Dálného východu pak zastavil SSSR německý postup na Moskvu a následnou ofenzivou zatlačil Wehrmacht za hranice moskevské oblasti. Děkuju předem za odpověď.

Dávid Mati - 27. 5. 2009

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na životné osudy korvetného kapitána menom Wade McClusky, ktorý viedol letku strmhlavých bombardérov Douglas SBD Dauntless štartujúcu z lietadlovej lode Enterprise a s ktorou zničil 4. júna 1942 v spolupráci s ďalšou letkou z Yorktownu 3 japonské lietadlové lode Akagi, Kaga a Soryu (aj keď tú dorazila až americká ponorka Nautilus). Ďakujem

mladek - 7. 5. 2009

Dobrý den,rád bych věděl, co se stalo s kontradmirálem Raizó Tanakou po odvolání z velitelské funkce tzv.Tokijského expresu v bitvě o Guadalcanal. Prosím i stručně poválečný osud. děkuji.

honza - 5. 12. 2007

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli v Tichomoří bojovali i nějací čeští vojáci v amerických či britských jednotkách. Děkuji za odpověď.

Frank - 10. 4. 2007

Kdysi jsem se dočetl, že jedna z japonských ponorek ostřelovala palubním dělem během 2. sv. v. nějaké odlehlé území v Kalifornii a způsobila nějaké malé škoda (myslím, že byl poškozen dřevěný most). Je ještě nějaký záznam o útoku na kontinentální území USA (vynechme oblast Aljašky) prostřednictvím ponorek (či jinak) OSY?

Oto Meyer - 5. 3. 2007

Dobrý deň. Počas japonského útoku na Pearl Harbor boli na radarovej stanici zachytené japonské lietadlá. Avšak poručík Tyler, ktorý mal službu pri radare, ich považoval za letku B-17. Zaujímalo by ma, kedy táto letka skutočne dorazila, teda či ju ešte stihli japonské lietadlá napadnúť, alebo v poriadku dorazili po útoku. Ďakujem.

lok - 21. 2. 2007

Dobrý den. V knize Poslední vrchol od autora McKay Jenkinse pojednávající o vytvoření a bojové službě americké 10. horské divize je na straně č. 121 uvedeno, že se Japonci hodlali stáhnout z ostrova Kisky za pomoci ponorek schopných pojmout náklad 5000 tun, s nimiž zásobovali vojáky, kteří obsadili ostrov.Tato operace se nakonec uskutečnila za pomoci hladinových lodí, mne ale zaujala nosnost této ponorky. Je to překlep nebo Japonsko skutečně disponovalo ponorkami schopnými pojmout takový náklad? Děkuji.

Franta - 20. 5. 2006

Dobrý den. Zajímalo by mě, proč se ve válce tak zapomíná na čínské bojiště, které bylo po východní frontě ze všech nejkrvavější. Chtěl bych vědět počty japonských vojáků v Číně a jejich celkový počet na ostatních bojištích dohromady a i počty mrtvých, aspoň přibližně. To proto, jestli toho Číňané náhodou neudělali ve druhé světové více, než dokola omílaní Američané. Ještě jsem v žádné knížce neviděl nějaký větší rozbor čínského tažení a tak je možné, že takové obří čínské ztráty byly způsobeny především masakrováním japonské armády tak se chci zeptat. Děkuji

Pavel Aubrecht - 27. 3. 2006

Mám dotaz ohledně dohody Stalina s Japonskem na podzim 1941, proč došlo k dohodě o neútočení ze strany Japonska, když patřilo do Osy (Německo, Itálie, Japonsko) a mohlo tak pomoci Německu, protože vázalo na východě velké množství ruských vojáků?

Danda - 14. 3. 2006

Jsem expert na Afriku a Evropu a trochu i na Asii, ale prosím, kdy vstoupila Austrálie do války proti Německu a kdy proti Japonsku, díky!

1-11 z 11
Po