Skotská armáda ve druhé světové válce

Dotaz: Skotská armáda ve druhé světové válce
Tazatel: jacktenrek | Datum: 27. 3. 2006

Děkuji za odpověd, ale měl sem na mysli jestli nebojovali proti Japoncům.Vycházím z filmu Na konci všech válek kde bojovali proti Japonsku, který byl zpracován podle skutečné události. Dekuji za odpoved.

Autor: ja_62 | Datum: 28. 3. 2006

Mám za to, že jde o pokračování dotazu na skotské jednotky britské armády? V tom případě:

Jak jsem již napsal, skotské pluky byly nedílnou součástí britské armády a jako takové nasazovány na všech bojištích, začleněny podle potřeby do formací britské armády, a byly přirozeně nasazeny i na Dálném východě, jako součást tamních sil Velké Británie a Společenství, včetně začlenění do proslulých jednotek Chinditů generála Wingatea /kupř. 1st Cameronians (Scottish Rifles)/. Jelikož struktura britské armády je značně pružná a jednotlivé prapory mohly být převáděny z brigády do brigády, a brigády mezi divisemi, atd. podle momentálních potřeb,  jeví se na tomto omezeném prostoru značně nesnadným odpovědět nějak obšírněji na Váš dotaz.

Co se detailů týče, uvedený film /v originále "To End All Wars", což bych asi přeložil spíše jako "Skončit všechny války"/ mi není znám, leč hledáním se mi podařilo zjistit, že autor knižní předlohy "Through the Valley of Kwai", kapitán Ernest Gordon sloužil v 2nd battalion Argyll and Sutherland Highlanders (Princess Louise's Regiment), tento prapor byl v letech 1940 a 1941 součásti 12. indické brigády v Malajsii, a po dobytí pevnosti Singapur byl zajat Japonci.

Detaily viz: http://www.cofepow.org.uk/pages/armedforces_2nd_argylls.htm • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.