Fiktivní Oberst Max Radl
Fiktivní Oberst Max Radl
Dotaz: Oto Meyer - 18. 1. 2007
Dobrý deň. Rád by som sa Vás spýtal, či by ste mi nevedeli poskytnúť nejaké informácie o operácii Maxa Radla. Malo ísť vraj o únos Winstona Churchila. O tom som už niečo počul, ale nič bližšie, takže by som bol vďačný, ak by ste mi to vedeli nejak priblížiť, prípadne vyvrátiť, ďakujem.
Dobrý den, plukovník Max Radl je pouze fiktivní postavou objevující se ve filmu Orel přistál a ve stejnojmenné knize Jacka Higginse. Podobně jako tato postava, ani zbytek příběhu se nezakládá na skutečných událostech, inspirací mu však údajně byl reálný únos Mussoliniho německými výsadkáři v roce 1943 za účasti Otto Skorzenyho.
Autor: ja_62 | Datum: 15. 3. 2007
- Home
- > Dotazy a odpovědi
- > Německá armáda, SS a další ozbrojené složky
- > Fiktivní Oberst Max Radl
Přebírání a další publikace materiálů z webu Fronta.cz - druhá světová válka je bez předchozího písemného souhlasu autorů zakázáno.