Komentáře k: Hitlerovy tanky na Východě

Zpět na: Hitlerovy tanky na Východě
 • Pochybnost o recenzi

  David 31. 1. 2010 12:06
  Recenzent sice kritizovanému autoru vytýká neobjektivnost zaviněnou neznalostí sovětských pramenů, avšak na podporu svého odmítnutí autorovy koncepce recenzent neuvádí skoro žádné konkrétní údaje ze sovětských pramenů. Výjimkou je snad tvrzení, že Sověti měli od začátku dost strojů T-34. Nicméně Stolfi svou tezi nestaví na nedostatku T-34, nýbrž o faktické desintegraci a taktické neschopnosti Rudé armády, a dále na rozdílu v počasí mezi srpnem a říjnem 1941. Kniha je vypracována hodnověrně. Paralela s Guderianovou úlohou ve Francii je přesvědčivá.
  • Re: Pochybnost o recenzi

   Dzin 26. 5. 2010 18:20
   Konkrétní údaje neuvádím proto, že nepíši knihu na toto téma, ale recenzi a to, že toto autor knihy pomíjí je prostě chyba knihy. Stejně tak i taktická neschopnost RA. Jak ji může hodnotit, když nemá podklady i z druhé strany, tedy jak si reálně stála RA a ne to, jak si myslel Wehrmacht, že si stojí RA? Paralera s Francií je potom dost nedostatečná, protože se srovnávají jablka a hrušky.
 • Jeden názor hovorí za všetko ?

  Michal 28. 4. 2008 21:30
  Táto recenzia sa síce snaží byť objektívna, ale stále to je len názor jedného človeka.
  Ja si knihu kúpim, prečo by ma jeden názor mal odradiť ?
  Recenzia nie je nato, aby čitateľa odradila, ale nato, aby pomohla zorientovať sa v tom, o čom kniha je...
  • Re: Jeden názor hovorí za všetko ?

   Tono 24. 5. 2008 23:23
   Knihu som prečítal a dá sa súhlasiť s názorom recenzenta. V tomto je Suvorov lepší..., ale zmena nezaškodí.
   • Re: Jeden názor hovorí za všetko ?

    MZ 10. 3. 2009 11:27
    Knihu jsem cetl. A podle me je to zajimava kniha. Rozhodne nemuzu souhlasit se vsim co autor pise, nadruhou stranu nektere nazory autora mi prisly prinejmensim zajimave.
 • skoda ze...

  kukopas 28. 4. 2008 18:14
  Este raz skoda.Fandim voj.literature a dost ma zarmucuje, ze len malo knih o danej tematike je naozaj kvalitnych. Uz po vojne vydal P.Carell svoje knihy a myslim, ze aj ked boli pronemecky ladene,tak som sa z nich dozvedel o Rusoch velmi vela.Ono je to kus aj problem, ked Rus pise o vojne tak velebi tych svojich, Nemec to iste, Brit len o lietadlach a pusti, American o vsetkom a pritom vie najmenej.Tak co si vybrat? Piekalkiewicza? Fajn, stoji 1490.-Sk, Bitka o Moskvu. Lenze tam je vsetko. Dakujem autorovi za recenziu,knihu nekupim. Bez recenzie by som ju mozno kupil, NAIVNE!
  • Re: skoda ze...

   MZ 10. 3. 2009 11:33
   A co kvalitnich recenzi? Tech je podle tebe dost? Problem je v tom, ze kazdy z nas ma svuj subjektivni pohled a nazor na vec. Naopak bych ti doporucil tuto knihu precist a udelat si svuj nazor na uvahy autora.
Zpět na: Hitlerovy tanky na Východě
 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • Vyplňte správně kontrolu
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.