Komentáře k: Československá armáda za první republiky

Zpět na: Československá armáda za první republiky
 • Byl jsem požádán o lektoraci...

  Jiří Fidler 3. 7. 2009 12:32
  ... s tím, že "prý o této problematice snad něco vím". Tak jsem souhlasil a dostal již zalomený text. Poté, co jsem soubor otevřel, se mne manželka přišla zeptat, proč nadávám. Po necelých pěti minutách jsem soubor zavřel a napsal jsem s velkým vypětím slušný odsudek, že nedoporučuji do budoucna s danou věcí nic podnikat. Odpověď byla stručná, že pan autor mne nepovažuje za dostatečně kompetentního, abych mohl jeho práci posuzovat.
  Jinak musím upozornit, že pan PhDr. Jiří Nolč je, pokud jsem si stačil zjistit, vystudovaný sociolog a s historií má společné (kromě toho, že ji přednáší na Masarykově universitě) jen to, že absolvoval - ostatně jako každý v té době - předmět Dějiny mezinárodního dělnického hnutí a Komunistické strany Československa.
  • Re: Byl jsem požádán o lektoraci...

   buko1 30. 7. 2009 22:16
   nepovažuje za kompetentného? A prečo potom píše knihu na takú tému?
 • Stará vesta

  wasp 1. 2. 2009 23:57
  bohužel je, že knihy o vojenské historii píší lidé, kteří o ní nemají ani ponětí. Kvalifikace historika sama o sobě neznamená, že je dobyčný specializovaný oborově. Je tristní, že takovou knihu může leckdo brát jakosměrodatnou a spolehlivou.
  • Re: Stará vesta

   czert 17. 3. 2018 15:37
   ja sem bohuzel naletel, protoze dle zkusenosti ze c-press vydava kvalitni knihy o zahranicnich armadach ci ruznych bitvach, tak sem po knize bezmyslnkovite sahl aniz bych ji predtim pecliveji cetl ci nasel si recenzi na netu...abych se pak po precteni podivoval, co ze to autor pise.
   a obavam se, ze lidi je berou jako poctiuvou a smerodatnhou diky stejnemu myslenkovemu pochodu kvuli kteremu sem naletel i ja.
 • Největší průser je, když někdo

  gogo 28. 9. 2008 22:26
  někoho kritizuje a zavádí do toho vlastní nesmysly. Náboj 22 není ekvivalent Parabellum kurz,ale Browning kurz, přesněji Browning kurz P+
  • Re: Největší průser je, když někdo

   autor 28. 9. 2008 23:04
   Za toto se omlouvám, došlo k prohození s jinou částí, která byla nakonec vypuštěna.

   Na Frontě je k dispozici i má starší odpověď, kde je tento údaj celou dobu uveden správně (www.fronta.cz/dotaz/pechotni-vyzbr...). V recenzi daný údaj opravím. Děkuji za upozornění
 • Jenom pravda

  poaman 12. 9. 2008 11:17
  Ano skutečně ta kniha nestojí za nic, koupil jsem si jí abych si doplnil znalosti o ČS předválečné armádě a doslova jsem zůstal zírat nad tím co jsem začal číst. Dost mě to sklamalo a v jednu chvíli jsem přemýšlel zda ji nereklamovat:). Bojužel to nejde. Ani jsem ji nedočetl a každému rozmluvil.

  Místo taho jsem si pořídil doporučenou literatůru od AVISU a mám pokoj...
Zpět na: Československá armáda za první republiky
 • *
  Vyplňte prosím jméno
 • *
  Vyplňte prosím název
 • *
  Vyplňte prosím text komentáře
 • *
  Odpovězte prosím na dotaz - ochrana proti spamu

Hvězdička označuje povinné položky. Komentáře jsou před zveřejněním moderovány.